Rekor Oyun ‘Çılgın Ruh’ Tiyatro İstanbul’da sahneleniyor

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Rekor Oyun ‘Çılgın Ruh’ Tiyatro İstanbul’da sahneleniyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kurulduğu günden bu yana sahneye koyduğu etkileyici oyunlarla adından sıkça söz ettiren Tiyatro İstanbul, yeni oyunu Çılgın Ruh, ile sezona damgasını vurmaya hazırlanıyor. Londra’da 1997 kez ve Broadway’de 657 kez sahnelenerek ulaşılması zor bir rekora imza atan oyun, 17 Aralık 2009’da prömiyerini yapacak.

  İlk kez İkinci Dünya Savaşı sırasında Londra’da izleyiciyle buluşarak 1997 kez, Broadway’de ise 657 kez sahnelenerek ulaşılması zor bir rekora imza atan komedi oyunu Çılgın Ruh, Tiyatro İstanbul tarafından 17 Aralık’ta Profilo Kültür Merkezi’nde prömiyerini gerçekleştirecek.

  İngiltere’nin ünlü oyun aktörü ve oyun yazarı Noel Coward’ın yazdığı, Gencay Gürün’ün Türkçeye çevirdiği ve yönettiği Çılgın Ruh adlı oyunun başrolünde, manken-oyuncu Atilla Saral’ın yanı sıra İnci Türkay, Melda Gür, İlkay Saran, Melis Eronat, Levent Ulukut ve kendisi gibi oyuncu olan Nilgün Belgün’ün kızı Oylum Şahin rol alıyor.

  Çılgın Ruh adlı oyunda, Ruth ve Charles’ın yakın arkadaşları Bradman çiftini ve medyum olan Bayan Arcadi’yi ruh çağırmak için evlerine davet etmesiyle olaylar başlıyor. Ruh çağırma seansında Charles’ın yıllar önce ölen karısı gelir. Ve ruh bir türlü geri gitmeyerek evde kalır. Bu ziyaret, aynı zamanda ardı arkası kesilmeyen komik olayları da başlatır.

  Rekor oyun, 17 Aralık itibariyle her Perşembe ve Cuma 21:00, Cumartesi 15:00 ve 21:00, Pazar 14:30’da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
   

Bu Sayfayı Paylaş