Refahiyeliler Kıraç'la coştu

'Müzik Haberleri' forumunda Google tarafından 26 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  Refahiyeliler Kıraç'la coştu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erzincan'ın Refahiye ilçesinde düzenlenen 13. Geleneksel Kültür ve Bal Festivali, akşam saatlerindeki Kıraç konseri ile son buldu. Refahiyeliler gecenin geç saatlerine kadar Kıraç'ın söylediği şarkılarla adeta kendilerinden geçti.

  Gündüz düzenlenen bir çok etkinliğin ardından, gece de Refahiye Meydanı'nda halk konseri düzenlendi. Konser öncesi 'Ateş Adam'ın yaptığı gösterileri izleyen davetliler, daha sonra Kıraç'ın seslendirdiği şarkıları dinlediler. Konsere Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım, Erzincan Valisi Abdulkadir Demir, eşi Nurtaç Demir, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Ak Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Refahiye Kaymakamı Mehmet Makas, Refahiye Belediye Başkanı Vezir Dumanlı , TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, sanatçı Şafak Sezer ve yüzlerce vatandaş katıldı.
  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte sahneye davet edilen Şafak Sezer, sahneye çıkar çıkmaz esprileri ile geceye renk kattı. Bakan Yıldırım, "Festivaliniz nasıl gidiyor? Refahiyemizi şereflendiren Kıraç' a kocaman bir alkış" dedi. Şafak Sezer'i gösteren Yıldırım, "Bu arkadaşı tanıyor musunuz? Bu da Erzincanlı. Bir alkış da Şafak Sezer'e" diye konuştu. Bakan Yıldırım, "Her günümüz böyle olsun, en kötü günümüz böyle olsun. İşte Türkiye bu. İşte 72 milyonun kardeşliği bu. İşte biz buyuz. Kıskananlar çatlasın. Genciyle yaşlısıyla, Kürdüyle Türk'ü ile, Çerkeziyle Gürcüsüyle 72 milyon kardeşiz biz. Sesimizi bu uğurda tükettik" şeklinde konuştu.
  Bakan Yıldırım, Kıraç ve Şafak Sezer'e üzerlerinde Kıraç ve Erman Kuzu yazılı bal hediye etti.

  CİHAN
   

Bu Sayfayı Paylaş