Red Dead Redemption: Undead Nightmare Oyunu

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda SeLeN tarafından 5 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Red Dead Redemption: Undead Nightmare Oyunu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Red Dead Redemption oyun incelemesi - Red Dead Redemption oyun incelemeleri - oyun incelemeleri


  Bize vahşi batının "güzelliklerini" eksiksiz bir şekilde yaşatan Red Dead Redemption oyununa bir eklenti paketinin geldiğini duyunca, çok sevinmiştik. Sonra bu eklenti paketinin zombilerle alakalı olduğunu duyunca önce şaşırmış, daha sonra da meraklanmıştık. Oyuna zombileri nasıl ekleyeceklerini, hikayeyi nasıl bağlayacaklarını düşünüyorduk. Zaten ana hikayenin gelişimine bakılırsa, konuyu devam ettirmek pek de kolay olmayacaktı. Ana karakterin başına gelenleri oyunu oynayanlar bilir. Rockstar bu olaya bir çözüm bulmuş, hikayeyi biraz değiştirmiş.

  Oyunun başında, Bay Marston'ı görevlerini bitirmiş ve rahatlamış bir şekilde eve giderken görüyoruz. Evde eşi ve oğlu da normal hayatlarını sürdürmekteler. John eve geldiğinde, yemek yiyor. Çocuk odasına çekiliyor. Yaşlı bunak dayıları ise henüz eve gelmemiş. Bir barda sızıp kaldığını düşünüyorlar. Yatmaya gidiyorlar. John uzun bir aradan sonra huzurlu bir uyku çekeceğini düşünürken, yaşlı bunak, yatak odasının kapısından giriyor. Görüntüsü tuhaf. John ve eşi önce olan bitene bir anlam veremiyor ama John hemen silahını almak için dışarı fırlıyor. Silahını alıp da eve dönene kadar karısı saldırıya uğruyor. Yaşlı adamı öldürmek zorunda kalan John, karısı ve oğlunu da iple bağlayarak yatak odasına kilitliyor. Rahat yüzü göremeyen lanetli karakterimiz, bir kez daha bu lanetin nereden geldiğini bulmak için yollara düşüyor.

  tek zombi olan insanlar değil.

  Orjinal RDR ile aynı haritada geçen oyunda, daha önceden bulunduğumuz bütün mekanlara gidebiliyoruz. Kasabaların hepsi yerli yerinde. Ama hemen hepsi zombilerin saldırısına uğramış durumda. Kasabalara gittiğinizde, öncelikle etraftaki zombileri temizlemeniz gerekiyor. Bu sayede kasabayı kısa bir süreliğine de olsa güvenli bölge haline getirebiliyorsunuz. Güvenli kasabalarda hayatta kalanlardan görevler alabiliyor, oyunu kaydedebiliyor ve diğer güvenli kasabalara hızlı seyahât edebiliyorsunuz. Bu yüzden kasabaları güvenli hale getirmek önemli. İlk başlarda fazla sayıda kasaba görünmüyor hartada ama etrafı dolaştıkça, yenileri ekleniyor. Özellikle görevlere hızlıca ulaşmak için yolunuza çıkan kasabaları kurtarmanızı öneririm. Daha sonra oralara dönmeniz gerektiğinde, zorluk çekmezsiniz. Artık kamp kurup istediğiniz yere hızlıca gidemediğiniz için, kasabalara muhtaçsınız.

  Bu sayede kasabayı kısa bir süreliğine de olsa güvenli bölge haline getirebiliyorsunuz.

  Kasabalara muhtaç olmanız, biraz da cephane yüzünden. Artık eskisi gibi yüzlerce merminiz olmuyor cebinizde. Hemen herkes zombi olduğundan, artık sağda solda dükkanlar yok alışveriş yapabileceğiniz. Öldürdüğünüz zombilerin ceplerinden 2-3 mermi çıkarsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Ayrıca kurtardığınız kasabalarda bulabileceğiniz sandıklardan da mermi çıkıyor. 5 mermi bulursanız çocuklar gibi seviniyorsunuz. Neyse ki oyunun hemen başlarında sahip olacağınız meşaleniz ile zombi öldürmek çok kolay. Ne hikmetse meşale hiç sönmüyor, cebinize koysanız da yanmaya devam ediyor.

  Zombi salgını her tarafa bulaşmış.

  [​IMG]

  Undead Nightmare'deki görevler, zombi istilasının sebebini araştırmakla alakalı. İlk oyundaki karakterlerin hemen hepsini görme şansınız oluyor. Hatta ölmüş olanların bazılarını hayatta görebiliyorsunuz. Bazıları da mezarlarından çıkıp size süprizler yapabiliyorlar. Eski dostlarınızı görmek ve onlara yardımcı olmak oyuna ayrı bir hava katmış. Herkes bir anda işler yolundayken olup biten bu zombi istilası konusunda ne yapacağını şaşırmış olduğundan, hayatta kalan bir avuç insan da el ele vermiş. Siz de onların istediklerini yerine getirerek, olayı çözmeye adım adım yaklaşıyorsunuz. Bunu yaparken de haritanın her noktasına gideceğinizi de belirteyim. Eskisinden daha fazla at üzerinde koşturmanız gerekecek.


   

 2. ibra_barca9

  ibra_barca9 Yeni Üye

  zombi olduktan sonra görev gelmio napcam yardım edin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dead Redemption Undead Forum Tarih
NeverDead 2012 çıkış tarihi Oyun Haberleri 12 Aralık 2011
Dead Rising: Chop Till You Drop PC Oyunu Hileleri Oyun Hileleri 21 Haziran 2011
Trapped Dead Oyunu Hileleri Oyun Hileleri 9 Şubat 2011
Dead Nation Oyunu Oyunların Tam Çözümü 5 Ocak 2011
Dead Rising 2 Oyunu Hileleri Oyun Hileleri 4 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş