RAM Idle LE 1.5.0

'Q-R' forumunda Siraç tarafından 12 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  RAM Idle LE 1.5.0 konusu
  RAM Idle LE 1.5.0

  RAM Idle LE bir sistem belleği iyileştirme ve bilgilendirme yazılımıdır. Türkçe açılımı 'rastgele erişilebilir bellek' olan ve genelde 'RAM' olarak ifade edilen, sistemimizin geçici hafıza kaynağı zamanla görevini tam olarak yerine getiremeyebilir. Bellek ya da belleklerin tam kapasite ile çalışabilmesi için kullanıla kullanıla boşa çıkan alanlarının yeniden işlem yapar hale gelmesi gerekmektedir.

  Yazılım bellek kullanımınızı size bir grafik üzerinde göstermektedir. Burada pasif biçimde duran "RAM İyileştiriciyi Etkinleştir (Enable RAM Optimizer)" butonuna basarak artık belleklerinizi daha performanslı kullanabilirsiniz. Yapacağınız tüm işlem bundan ibarettir. Bu da yazılımın kullanımının ne denli kolay olduğunu göstermektedir.

  Yukarıda açıklanan temel işlevinin yanı sıra; yazılımın bir de sistem bilgilendirme işlevi bulunmaktadır. Bu alanda; kullanmış olduğunuz işletim sistemine dair ayrıntılı bilgiler alabilir, sisteminiz üzerinde çalışmakta olan işlemlerin listesine bakabilir ve bellekleriniz hakkında kullanım oran bilgilerini görebilirsiniz.

  Ücretsiz olarak sunulmakta olan yazılımın, boyutunun çok küçük olması, kullanımının kolay olması ve oldukça işlevsel olması küçük ama çok faydalı bir yazılım olduğunu göstermektedir.

  İNDİR
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Idle Forum Tarih
Yağlar - Lipidler - Yağların Genel Özellikleri Eğitim Bilgileri 17 Mart 2013
Türk Mucidleri hakkında bilgi verir misiniz? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 29 Şubat 2012
Lantanidler Hakkında Bilgi (Nadir Toprak Elementleri ) Konu Dışı Başlıklar 1 Ekim 2011
Plazma Lipidleri Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 21 Haziran 2011
Organik Fosforlu İnsektisidler İle Zehirlenme Hakkında Bilgi Diğer Hayvanlar 15 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş