Ralph Lauren Kimdir - Ralph Lauren Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 29 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ralph Lauren Kimdir - Ralph Lauren Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ralph Lauren Kimdir - Ralph Lauren Resimleri - Ralph Lauren Biyografisi - Ralph Lauren Hakkında  Ralph Lauren ( d. 14 Ekim 1939, The Bronx, New York) Amerikalı moda tasarımcısı ve aynı adı taşıyan ticari markanın yaratıcısı. Halen bu marka Polo Ralph Lauren olarak bilinmektedir.

  Aşkenaz yahudilerinden olan Ralph Lauren (Ralph Rueben Lifshitz), The Bronx, New York, ABD'de doğmuştur. Belarus'dan göçmen olarak gelen bir aileye mensuptur[1].

  Daha çocuk yaşlarda tekstil mağazalarında çalışıp para kazanmaya başlamıştır. Ralph Lifshitz, Salanter Academy Jewish Day School'a gitmiş ve ardından Marsha Stern Talmudical Academy'de öğrenimine devam etmiştir. Sonrasında ise DeWitt Clinton High School'u 1957'de bitirmiştir[2][3]. 16 yaşındayken Ralph'ın erkek kardeşi Jerry, onun soyadını Lifshitz'den Lauren'e çevirtmiştir. Ralph öğrenim yaşamına Baruch College'da devam etmiştir. Burada işletme öğrenimini tamamlamıştır. 1962'den 1964'e kadar ABD ordusunda görev yapan Ralph Lauren, 1968'de Ricky Low-Beer ile evlenmiştir. Herhangi bir moda okuluna gitmeyen Ralph Brooks Brothers'da satış elemanı olarak çalışmıştır. 1967'de Norman Hilton'un finansal desteği ile kendi tasarımlarını "Polo" etiketi ile satabileceği bir kravat dükkânı açmıştır.

  1987 yılında beyin tümöründen ameliyat olmuştur. Eşi Ricky'den iki erkek ve bir kız çocuğu bulunmaktadır. Ayrıca Lauren, otomobil koleksiyonu ile de bilinmektedir.

  Polo Ralph Lauren

  1970'de Lauren, erkek giyiminde yarattığı çizgi ile COTY Ödülü'nü kazanmıştır. Aynı zamanda kadınlar için de tasarımlarını geliştirmiştir ve bu arada ilk Polo amblemi de kullanılır olmuştur.

  The Financial Times, Ocak 2010 baskısında Polo Ralph Lauren raporunda şirketin 2009 mali yılında $5 milyar gelir elde ettiğini bunun 1 milyar dolarlık likiditeyi de içerdiğini bildirmiştir.

  2010 yılında Lauren, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy tarafından Legion d'honneur ile taltif edilmiştir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ralph Lauren Kimdir Forum Tarih
Ralph Lauren (Ralph Lauren Kimdir? - Ralph Lauren Hakkında) Biyografi & Otobiyografi 17 Ekim 2008
Polo Ralph Lauren Çocuk Giyim Modelleri Çocuk Giyimi & Çocuk Modası 6 Aralık 2010
2011 Ralph Lauren İlkbahar Defilesi Populer markalar & Moda 13 Ekim 2010
2010 İlkbahar Ralph Lauren Erkek Ayakkabı Modelleri Ayakkabı ve Çanta Dünyası 2 Nisan 2010
Ralph Lauren Black Label İlkbahar Yaz Erkek Giyim Stilleri Erkek Giyimi & Erkek Modası 12 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş