Raikkonen'in motor problemi Massa'nınkiyle aynı

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  Raikkonen'in motor problemi Massa'nınkiyle aynı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ferrari, Kimi Raikkonen'in Avrupa Grand Prix'den puansız dönmesine neden olan motor arızasının, Felipe Massa'nın Macaristan'da yarış dışı kalmasına yol açan problemle aynı olabileceğini söyledi.

  Ferrari'nin Valencia'da patlayan 056 motor unitesinde yapılan ilk analizler, olaya krank kolundaki kırılmanın sebep olduğunu gösteriyor. Massa da Macaristan'da aynı nedenden dolayı yarış dışı kalmıştı.

  Bununla birlikte mühendislerin motor üzerindeki daha detaylı incelemelerinin devam ettiği ve verilerin teker teker gözden geçirilerek neyin yanlış gittiğinin araştırıldığı belirtildi. Ancak ilk inceleme sonucuna göre, sorun Massa'nın Hungaroring'de bitime üç tur kala yaşadığı problemle aynı.

  Ferrari'den yapılan açıklamada, mühendislerin yarış öncesinde, Massa'nın motorunda kullanılan parçayla aynı serinin ürünü olan parçanın potansiyel bir risk taşıdığını bildiği belirtildi.

  Ancak Kimi'nin Macaristan'da yarıştığı motoru değiştirmenin imkansız olması nedeniyle mühendislerin bir müdahalede bulunamadığı kaydediliyor. Ayrıca motor değişikliği durumunda da gelecek ceza ve Valencia'nın sollamanın çok zor bir pist olması nedeniyle böyle bir riski de göze almadığı kaydedildi.

  Raikkonen, bu sezon Fransa Grand Prix'de yaşadığı egzost probleminin ardından motorun zarar görmüş olabileceği ihtimaline karşılık, Silverstone'da "joker" motor hakkını da kullanmıştı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Raikkonen'in motor problemi Forum Tarih
Ferrari Raikkonen'in mücadeleye döneceğinden emin Diğer Spor Dalları 4 Eylül 2008
Motorlu taşıtların çevreye zararları kısaca Motorlu Araçlar Dünyası 6 Nisan 2014
Elektrik motorunu nasıl çalıştırabiliriz? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 23 Mart 2014
Motorlu Taşıtların Çevreye Zararları Nedir Suları Nasıl Kirletir Doğa ve Bitkiler 29 Ocak 2014
Vücudumuzun Mikroskobik Motorları Kaslar Hakkında Bilgi Eğitim Bilgileri 17 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş