Raikkonen gözünü 2009'a dikti

'Diğer Spor Dalları' forumunda Fatma tarafından 15 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Raikkonen gözünü 2009'a dikti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kimi Raikkonen, bu sezon yaşadığı sıkıntılara rağmen, 2009'da Ferrari ile yeniden formunun zirvesine çıkacağını ifade etti.


  [​IMG]


  Fuji'de şampiyonluk umutlarını geride bırakan Fin sürücü, bu sezon yaşadığı sıkıntıların 2009'da devam etmeyeceğine inandığını belirtti.

  İtalyan Autosprint dergisine mülakat veren Raikkonen, "Elbette, geçmişte de böyle dönemler geçirdim. Bu sporun bir parçası" dedi.

  Ferrari pilotu, "Kötü dönemlerin ardından iyi bir sonuç alıyorsunuz, bir hafta önce sizin yeteneksiz olduğunu söyleyenler, bir hafta sonra aniden tamamen farklı konuşuyor. Bu ilk defa olan birşey değil" diye konuştu.

  Raikkonen, "Açıkçası daha iyi sonuçlar alıp, hata yapmamak isterdim. Fakat bazen böyle şeyler de oluyor. Bunların gelecek sene olmasından da bu sene olmasını tercih ediyorum" dedi.

  Raikkonen, "İyi sonuçlar almak için ihtiyacınız olan herşeye sahip olmanız gerekiyor. Fakat her zaman bunlara sahip olamıyorsunuz. Geçtiğimiz yıl da benzer yoldan geçmiştik" şeklinde konuştu.

  Bu yıl, belki de alınan bazı kararlardan kaynaklanan problemlerin yaşandığını ve bunları telafi etmek için çok geç olduğunu söyleyen Raikkonen, "Belki de bu tüm bir sezona maloldu. Fakat en azından gelecek yıl gerekli dersleri çıkardık" dedi.

  Sezon sonuna doğru araçta yapılan değişikliklerin Felipe Massa'da olduğu gibi kendisine yardımcı olmadığını ifade eden Raikkonen, "Araçta bazı değişiklikler gerçekleştirdik ancak bu benim için iyi olmadı. Dolayısıyla bir gerileme kaydettik. Spa'da herşey çok iyi gitmişti, ancak o noktada zaten gerideydik ve çok geçti" dedi.

  Raikkonen, "Fakat bu sene öğrendiklerimiz gelecek sene için faydalı olacak. Biliyorum farklı araçlar ve farklı lastiklerle yarışacağız ancak bazı şeyler değişmiyor" ifadelerini kullandı.

  Şampiyonayla ilgili sorulan bir soruya ise Raikkonen, "Hamilton puan olarak daha iyi pozisyonda. Ancak herşey çok kısa sürede değişebilir. Kimbilir, Pazar günü olduğu gibi yine bir kaza olabilir" dedi.
   

 2. inş her zamnakinden daha iyi bi sene geçirir bu sene olduğu gibi kazaları üst üste gelmez ona beceriksiz başarısız diyenler utansın göstercez herkese gücümüzü:)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Raikkonen gözünü 2009'a Forum Tarih
Kimi Raikkonen Resimleri - Kimi Raikkonen Fotoğrafları Sanatçı-Ünlü Resimleri 18 Ocak 2009
Raikkonen 'en hızlı tur' rekorunu egale etti Diğer Spor Dalları 2 Ekim 2008
Raikkonen: ‘Kazanmak için mücadele edebilirim’ Diğer Spor Dalları 4 Eylül 2008
Raikkonen hatanın kendinde olduğunu kabul etti Diğer Spor Dalları 4 Eylül 2008
Ferrari Raikkonen'in mücadeleye döneceğinden emin Diğer Spor Dalları 4 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş