Raikkonen: 'Şu an her zamankinden daha motiveyim'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  Raikkonen: 'Şu an her zamankinden daha motiveyim' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kimi Raikkonen, motivasyon eksikliği nedeniyle performans kaybı yaşadığı iddialarını reddederek, şampiyonluk mücadelesine geri dönme konusunda kararlı olduğunu vurguladı.

  2009 sonunda Ferrari ile sözleşmesinin sona ermesiyle pistlere veda edeceği ileri sürülen Fin sürücünün, yeterli motivasyona sahip olmadığı için ciddi bir performans kaybı yaşadığı iddia ediliyor.

  Son yarışta motoru patladığı için Valencia'dan puansız ayrılan Raikkonen, takım arkadaşı Felipe Massa'nın motor arızasına neden olan parçayla yarışmak zorunda olduğunu belirterek, "Valencia için risk almamız gerektiğini biliyorduk. Maelesef yarışı bitiremedik" dedi.

  Raikkonen, kişisel internet sitesinde yayınladığı yazıda, "Üzüntü verici bir durum ancak üzülmek sonuç vermiyor" dedi.

  Fin sürücü, "Sezonu üçte ikisi geride kaldı. Geri kalan üçte bir de, mücadeleye geri dönmek için yeterli" diye konuştu.

  Motivasyon eksikliğine ilişkin suçlamalara da değinen Raikkonen, "Birileri motivasyonum hakkında endişe duyuyorsa, duysun. Söyleyebileceğim tek şey, şu an her zamankinden daha da motive bir durumdayım" dedi.

  Valencia'da Cuma serbest antremanlarının iyi geçtiğini ve araçtan memnun ayrıldığını belirten Raikkonen, "Fakat Cumartesi hava biraz daha soğuktu ve yine sıralamalarda sıkıntı yaşadım. Daha agresif olmalıydık. Açıkçası sıralamalarda yaşadığım problemler hakkında çok konuşuldu" şeklinde konuştu.

  Raikkonen, "Fakat Macaristan'da, son seansın son turunda virajı geniş aldım, aksi takdirde rahatlıkla üçüncü olabilirdim. Valencia'da ise dördüncü cepteydim. Bu sonucun ardından yarışın çok zor olacağını biliyordum" dedi.

  Spa-Francorchamps'da geçilecek Belçika Grand Prix'nin bu yıl dördüncü zaferini yaşayacağı yer olacağını uman Ferrari pilotu, "Bu pisti seviyorum. Burası, tüm pistlerin en iyisi. Spa'ya yeniden kazanmak için gidiyorum" ifadelerini kullandı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Raikkonen 'Şu zamankinden Forum Tarih
Kimi Raikkonen Resimleri - Kimi Raikkonen Fotoğrafları Sanatçı-Ünlü Resimleri 18 Ocak 2009
Raikkonen gözünü 2009'a dikti Diğer Spor Dalları 15 Ekim 2008
Raikkonen 'en hızlı tur' rekorunu egale etti Diğer Spor Dalları 2 Ekim 2008
Raikkonen: ‘Kazanmak için mücadele edebilirim’ Diğer Spor Dalları 4 Eylül 2008
Raikkonen hatanın kendinde olduğunu kabul etti Diğer Spor Dalları 4 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş