Radyo dalgalarıyla Tuzlu Suyu Yakıta Dönüştürmek.

'Bilim & Teknoloji' forumunda NeslisH tarafından 25 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Radyo dalgalarıyla Tuzlu Suyu Yakıta Dönüştürmek. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar


  [​IMG]

  Floridalı eski radyo yayıncısı John Kanzius radyo dalgalarıyla kanser hücrelerini yoketmeyi amaçlayan bir cihaz icat etti. Cihazın sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanserli hücreleri yoketmesini umuyordu. Ancak icat ettiği cihazın özelliklerini sınarken kazara cihazın başka bir yeteneğini daha keşfetti ve bu keşif gezegenin yaşadığı enerji krizine çözüm olabilir.  John Kanzius sınama amacıyla kanaldan aldığı tuzlu suyu deney tübünün içine koydu ve bir tutam kağıt havluyla tüpün ağzını tıkadı ve cihazın içine yerleştirdi. Cihazı çalıştırdığında hiç tahmin etmediği bir şey oldu ve tuzlu su dolu deney tüpünü tıkayan kağıt parçası alev aldı.

  Kanzius aynı deneyi tüpün ağzına kağıt havlu koymadan denedi ve aynı sonucu aldı --deney tüpünün içindeki tuzlu su yanıyordu.

  Kanzius'un söylediğine göre eyalette, deneyinin sonuçlarını gösterdiği bilim adamları tuzlu suyun yakıta dönüşerek yanması karşısında şaşkınlığa düşmüşler.

  Kazius, cihazında ürettiği alevin sıcaklığı belirttiğine göre 3000 Fahrenheit'a (1648 C Derece) ulaşıyor. Bir kimyagerin kendisine cihazın oluşturduğu çok yüksek ısının su moleküllerinin içindeki bağları parçalayarak hidrojen ve oksijenin ayrışmasına yolaçtığını, yanan şeyinde ayrışmış olan hidrojen olduğunu söylediğini belirtiyor.

  "Denizden bildiğimiz tuzlu suyu alıyorsunuz, bir kabın içine koyuyorsunuz ve elektrik üretebileceğiniz veya bir başka enerji formuna sokabileceğiniz güçlü bir alev veren birşey elde ediyorsunuz" diye ekliyor Kanzius.

  Söylediğine göre, halihazırda mühendisler onunla birlikte Erie, Pa.'da enerjiden yararlanmak için denemelere devam ediyorlarmış. Dediğine göre alevin üzerine yerleştirildiğinde iki dakika kadar çalışan bir motor da (Stirling Motoru) geliştirmişler.

  Kanzius, etrafındaki heyecan verici yeni enerji kaynağınıyla şans eseri karşılaştığını kabul ediyor. Onun, kanser üzerine çalışmalarına tanık olan birisinin cihazı hakkında, cihazın su arıtımında kullanılabileceğini söylediğini hatırlatarak. bu deneyde diyor tuzlu suyu ısıtabilirdim, ancak ısıtmak yerine alevi buldum.

  Kaynak:Fla. Man Invents Machine To Turn Water Into Fire
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Radyo dalgalarıyla Tuzlu Forum Tarih
Tv radyo gazete ve internetin olmadığı bir gün nasıl geçer? Sorular ve Cevaplar 20 Ekim 2016
LG L90 telefonda fm radyo var mı? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 25 Haziran 2014
Radyo Tarihçesi Hakkında Bilgi Radyonun Tarihi Bilim & Teknoloji 20 Ekim 2013
Radyo Nasıl İcat Edildi Kısaca Bilim & Teknoloji 27 Ağustos 2013
Radyoaktivite Özellikleri - Radyoaktivitenin Özellikleri Nelerdir? Konu Dışı Başlıklar 25 Ocak 2013

Bu Sayfayı Paylaş