Rağıllar Köyü Demirci Manisa

'Manisa Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Rağıllar Köyü Demirci Manisa konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Demirci Rağıllar Köyü - Rağıllar Köyü Hakkında - Rağıllar Köyü Tanıtımı - Rağıllar Köyü Resimleri  Köy Muhtarı: İbrahim ÇINAR

  Muhtarlık Erişim Bilgileri:

  Telefon: 02364881021

  Cep Telefonu: 05369454453

  Rağıllar, Manisa ilinin Demirci ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köyün adının tarihi hakkında net bir bilgi olmamakla birlikte daha önceleri Çöğürler ismiyle bilindiği söylenmektedir.

  Kültür

  Her Anadolu köyü gibi oldukça misafirperver bir köydür. Düğün, nişan, sünnet gibi faaliyetler genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında yapılır. Köyün yeni inşa edilen camisi tamamen köy halkının katkılarıyla inşa edilmiştir. Köyün yemek kültürü hakkında ise pek bir bilgi yoktur.

  Coğrafya

  Manisa iline 160 km, Demirci ilçesine 45 km uzaklıktadır. Borlu beldesine yakındır. Köy halkı genellikle ihtiyaçlarını karşılamak için burayı kullanır.

  İklim

  Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 173
  1997 163

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Tarım ürünü olarak özellikle tütün üretimi ağırlıktadır. Son yıllarda kontrollü afyon üretimi ve zeytincilik de revaç bulmuştur.


  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.  Kaynak : Yerel Net , Vikipedi, özgür ansiklopedi  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş