Rüyanı kaydet otur ekrandan izle

'Bilim & Teknoloji' forumunda NeslisH tarafından 28 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Rüyanı kaydet otur ekrandan izle konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Geliştirdikleri bir aletle retinaya gelen sinyalleri inceleyen Japon bilim adamları, rüyalar ile beyinden geçen düşünceleri dijital ortama aktarmayı başardı..
  Bilinçaltının gizemli dünyası üzerindeki sis perdesi artık kalkıyor... Bir grup Japon bilim adamı geliştirdikleri aletle, insan beyninden geçen düşünceleri ve bilinçaltının karmaşık dünyasının görüntülerini bilgisayar ekranına aktarmayı başardı. Bu yolla, uyku esnasında görülen rüyalar ve kimseye açamadığımız düşünceler dijital ortama aktarılarak kaydedilecek. Tokyo'daki ATR Bilişimsel Nöroloji Laboratuvarı'ndaki araştırmacılar daha önce, beyinden alınan basit düşünceleri dijital ortama aktarmıştı.

  GİZEM ÇÖZÜLÜYOR
  Projeyi yürüten uzmanlar, "Bu teknolojiyi uygulayarak, rüyalar gibi insanların kişisel olarak algıladığı özel imgeleri izlemek mümkün" açıklamasında bulundu. Araştırma grubunun başkanı Yukiyasu Kamitani, "İnsanlar bir nesneye baktıklarında, retinaya bir sinyal geliyor ve gelen sinyal beyindeki görme duyusuna iletiliyor. İşte biz bunları dijital ortama aktararak görüntüleri elde edebiliyoruz" şeklinde konuştu. Kamitani, "Amacımız insan beyninin karmaşık yapısını çözebilmek" ifadesini kullandı. Çağdaş batı dünyasının toplumsal yaşamında köklü dönüşümler yaratan Sigmund Freud'un 100 yıl önce yayımlanan 'Rüyaların Yorumu' adlı kitabından bu yana bilimadamları insandaki bilinçaltının gizemi ve bunun yansıması olan rüyaların sırrı üzerinde çalışıyor
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürlerr...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Rüyanı kaydet otur Forum Tarih
Köprüyanı Köyü Hakkında Bilgi Maçka Trabzon Trabzon Tanıtımı 17 Haziran 2010
Peygamberimizi Rüyanızda Görmek İster misiniz? Peygamber Efendimiz (S.A.V) 6 Haziran 2009
Msn 2011 kişi listesi kaydetme Msn Ve Mail Yardım 14 Nisan 2011
MSN Konuşmalarını Eklentisiz Programsız Kaydetme Msn Ve Mail Yardım 3 Mart 2011
Dego Audio Recorder Ücretsiz Ses Kaydetme Programı C-D 11 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş