Rüyada Araf suresi görmek

'Rüya Tabirleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Rüyada Araf suresi görmek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Rüyada Araf suresi ,Rüyada Araf suresi görmek ne demektir,Rüyada Araf suresi okumak,Rüyada Araf suresi dinlemek,Rüyada Araf suresi görmenin anlamı,Rüyada Araf suresinin tabiri

  Rüyada Araf suresini ya da bir kismini Rüyada okudugunu veya okundugunu görenin, halis dindar oldugunu ve sonunun hayir olacagini Ibn i Sirin söylüyor, ibn i Kesir ise, bu rüyayi görenin, düsmanina üstün gelecegini beyan ediyor.

  Cafer i Sadik ise söyle diyor: Bu rüya sahibi her zaman Allahu Teala hazretlerinin rizasini alir. Duasi kabul edilir. Nafi ve Kirmani de ayni düsüncededirler. Abdulgani Nablusi ise, rüya sahibi dindar ve imanli olur, bir yolculuga çikarak tez bir vakitte döner. Seytan serrinden emin ve düsman zulmünden uzak kalir, seklinde yorumluyor.

  Bir baska rivayete görede: Rüyada A raf süresini okudugunu veya üzerine okundugunu görmek; ilme nail olmaya.dinin saglam olmasina isarettir. Bazen de rüyada bu süreyi okumak; seytanin hilesinden emin olmaya, ahirette Hazret i Adem Aleyhisselamin sefaatine ermeye isarettir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Rüyada Araf suresi Forum Tarih
Rüyada Zarafet Görmek Ne Anlama Geliyor? Rüya Tabirleri 17 Eylül 2011
Rüyada Arafat Görmek Ne Anlama Geliyor? Rüya Tabirleri 13 Eylül 2011
Rüyada Arafat Dağını Görmenin Anlamı Rüya Tabirleri 12 Haziran 2010
Peygamberimizi rüyada görmek ne anlama gelir Rüya Tabirleri 21 Nisan 2014
Rüyada Bahçe Görmek Ne Anlama Gelir Rüya Tabirleri 19 Ağustos 2013

Bu Sayfayı Paylaş