Röfle Nedir? Röfle Nasıl Yapılır

'Güzellik & Bakım' forumunda SeLeN tarafından 30 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Röfle Nedir? Röfle Nasıl Yapılır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Röfle İşleminin Tanımını - Röfle Nedir - Röfle Nasıl Yapılır - Röfle Yapmanın Püf Noktaları  Fransızca bir kelimedir ve Türkçe karşılığı "ışıktan gelen akis" (pırıltı) demektir.

  Değişik renk tonlarındaki saçlar arasından küçük parçalar halinde ayrılan saçların, değişik ilaç, teknik ve usullerle açılarak elde edilen açık tonların, saçın diğer özel rengiyle beraber göze hoş görünen bir renk harmonisinin (uyumunun) meydana gelmesi için yapılan işleme "Röfle işleminin tanımı " denilmektedir.Röfle. esas rengi arasında en fazla 2-3 ton açıklıkta, belli bir renk saçın üzerinde ışık yansıması, pırıltısı, gibi doğal görünüm vermelidir.

  Doğal ve koyu saçlar üzerinde röfle yapılacaksa, bu işlem boya ile yapılabilir. Yapılması istenilen röfle rengine göre, seçilecek açık tondaki boya işin gerektirdiği volüm ve miktardaki oksijenle karıştırılıp saça uygulanır. Boyayla açılan röfle ile esas renk arasında uyum sağlanmışsa üzerine tekrar boya sürülmeyebilir. Gerekiyorsa boya ile nüans ton da verilir.

  Boyalı veya doğal rengi çok koyu ve sert yapılı saça röfle yapılması için önce saçın koyuluğu hafif şekilde iki ton açılıp üzerine röfle yapılması daha uyumlu bir renk ile iyi bir görünüm verir. Hafif açılan bu saç üzerinde röfle yapılırken toz dekolore ilacı ve oksijenle önce renk açılır.

  Röfleye hazırlık olarak açılacak saç rengi çok fazla sarı tonlarda açılmayıp yapılması düşünülen röfle tonuna yakın bir açıklıkta olmalıdır. Röfle İçin toz dekolore ilacıyla paketlenen saçlar zamanında kontrol edilmez de gereğinden fazla açılırsa, saç zarar görür, istenilen neticenin aksine bir durum ortaya çıkar. Açılma, istenilen düzeyde yapıldıktan sonra boya ile röfleye istenilen nüans ton verilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Röfle Nedir Röfle Forum Tarih
Röfle Yapımı - Röfle Nasıl Olur - Röfle Nedir? Güzellik & Bakım 30 Ağustos 2008
Röfleli Topuz Saç Modelleri Güzellik & Bakım 10 Ağustos 2012
Röfle Yaptırmanın Püf Noktaları Güzellik & Bakım 5 Ekim 2011
Röfle balyaj nasıl yapılır? Güzellik & Bakım 15 Mayıs 2011
2014 röfleli saç modelleri Güzellik & Bakım 1 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş