"Quaresma bize ilaç gibi gelir"

'Beşiktaş' forumunda YıLMaZ tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. YıLMaZ

  YıLMaZ Üye

  "Quaresma bize ilaç gibi gelir" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [SIZE=+0][/SIZE]"Quaresma bize ilaç gibi gelir"


  [SIZE=+0][/SIZE]Beşiktaş'ın tecrübeli file bekçisi Rüştü Reçber, Barcelona'da birlikte oynadığı Quaresma'yı FANATİK'e değerlendirdi: Hayatımda gördüğüm en yetenekli oyunculardan biri... Futboluyla Türkiye'yi sallar.

  [​IMG]
  [SIZE=+0][/SIZE]Beşiktaş’ın 1 numarası Rüştü Reçber, Barcelona’da birlikte görev yaptığı Ricardo Quaresma’yı FANATİK için mercek altına aldı. Katalan ekibinde birlikte oynayan ikili, teknik direktör Frank Rijkaard’la yaşadıkları sorun nedeniyle takımdan ayrılmak zorunda kalmışlardı. Rüştü’yle aynı kaderi paylaşan Quaresma Porto’ya giderken, Rüştü ise Türkiye’ye geri dönüş yapmıştı. Birçok yıldızla birlikte oynadığını belirten Kartal’ın file bekçisi, Quaresma’nın çok özel bir futbolcu olduğunun altını çizdi.
  ‘Hayran kalmıştı’
  Hayatında gördüğü en yetenekli oyunculardan birinin Quaresma olduğunu belirten Rüştü, “Topla çok süratli ve hızlı adam geçebiliyor. Barcelona’da birlikte görev yaptık. Kalitesini biliyorum ve onun yeteneklerinden eminim. Uyum süreci yaşayacağı kesin. İtalya’da da benzer sıkıntılar çekti. Ancak ona güvenilir ve zaman verilirse Türkiye’de çok büyük işler başarır. Taraftarların seveceği türden bir futbolcu ve ayrıca sağlam bir karakteri var. Kendisiyle Porto’dayken karşılıklı oynamıştık ve taraftarlara hayran kaldığını söylemişti. Eğer transfer olursa, bizim tribünlerimiz önünde oynayacak” ifadesini kullandı. Ayrıca dün özel bir etkinliğe katılan Rüştü, “Beklemediğimiz derecede kötü bir sezon geçirdik. Gelecek yıl çok daha iyi olacağız” dedi.
  Orhan Yıldırım


  fanatik
   

Bu Sayfayı Paylaş