Psamathos Psamathides Karekteri - Hayali Karakterler

'Masal Kahramanları' forumunda SeLeN tarafından 2 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Psamathos Psamathides Karekteri - Hayali Karakterler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Psamathos Psamathides Hayali Karakterler - Psamathos Psamathides Karakter - Hayali Karakter - Psamathos Psamathides Hayali Karakter - Psamathos Psamathides Kimdir - Psamathos Psamathides Hakkında  Psamathos Psamathides, John Ronald Reuel Tolkien'in yarattığı bir karakter.

  Psamathos Psamathides, Roverandom adlı kitapta geçen bir kum büyücüsüdür. Yunanca kum anlamına gelen "psammos" köküne sahiptir. Psamathos, "deniz kumu" manasına gelmektedir. Psamathides ise oğlu, eki, ya da soyadı manasına gelir. Bunlara dayanarak "Kumlu Kumoğlu" ya da "Kum üzerinde uzman" denilebilir.

  Psamathos Psamathides, tüm Psamathides'lerin, yani kum büyücülerinin reisidir. Uzun kulakları, hatta boynuzları vardır. Çok yaşlı ve çirkin bir görünüme sahiptir. İsmin okunuşunda P'lerin sessiz kalması ve okunmaması, Psamathos Psamathides'i kızdırmaktadır. Onun için isminin düzgün telaffuz edilmesine büyük özen göstermektedir.

  Roverandom'um, yani küçük köpeğin oyuncağa çevirilmesine üzülerek onu Beyazkanat adlı martıyla Ay'a yollar. Onu yiyecek ve içecekler sunar, evine dönmesi için yardım eder.
   

Bu Sayfayı Paylaş