Proust Projesi Kitap Özeti - Andre Aciman

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 2 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Proust Projesi Kitap Özeti - Andre Aciman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Proust Projesi Kitap Özet - Andre Aciman Kitapları - Proust Projesi Kitap Tanıtım - Proust Projesi Kitap Fiyatı  Kitap Özet

  Yaşamın insan ruhuyla zihnine nakşettiği izleri etraflıca ve yetkin biçimde aktaran modern edebiyatın önemli yapıtlarından biridir, Marcel Proust'un ömrü boyunca yazdığı Yitik Zamanın İzinde. Bir çağrışımın dalgalanarak tüm bir geçmişi bilinç yüzeyine çıkardığı yedi ciltlik bu yapıt, aynı zamanda okurların katedeceği zahmetli ama bir o kadar da varoluşu dönüştüren bir deneyim sunmaktadır.

  Proust'un okurlar üzerinde bıraktığı muazzam etkinin farkında olan yazar ve edebiyat uzmanı daha önceden dilimize Sel Yayınları tarafından Adınla Çağır Beni adlı romanının aktarıldığı André Aciman, bu etkinin izini süreceği bir projeye girişmiş: Proust Projesi. Aciman, aralarında Alain de Botton, Colm Tóibin, Louis Begley, Andrew Solomon, Judith Thurman, Lara Vapnyar gibi isimlerin de bulunduğu 28 yazara, raflarında duran yedi ciltten gözde bölümlerini seçip üzerlerinde bıraktıkları etkileri açıklayan birer yazı yazmalarını istemiş.

  Kayıp Zamanın İzinde'nin özetini ve seçilen bölümleri Sel Yayınları'nın baskısında Roza Hakmen'in Türkçeleştirdiği bölümler kullanılmıştır yazarların denemeleriyle harmanlayarak oluşturulan bu kapsayıcı yapıt, Proust'un dünyasına adım atmak isteyenlere yol gösterirken, tecrübeli okura da farklı görüşlerle kendininkileri karşılaştırma imkânı sağlıyor.


  [​IMG]

  Proust Projesi

  Andre Aciman
  · Sel Yayıncılık
  · Basım Tarihi : 11 - 2010
  · ISBN : 9789755704814
  · Sayfa Sayısı : 238
  · Etiket Fiyatı : 16.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş