ProShow 3.0 Resimli Anlatım

'Resimli Program Anlatımı' forumunda Siraç tarafından 29 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  ProShow 3.0 Resimli Anlatım konusu
  ProShow 3.0 Resimli Anlatım


  RESİM EKLEME​  Proshow’u açtıktan sonra klip yapmak için resim eklemek gerekmektedir. Bunun için sol taraftaki kutucukta klasör listeleri var buradan resmimizin kayıtlı olan yerini belirtmemiz gerekmektedir.

  [​IMG]

  Belirtilen resim iki tane bu resimleri aşağı sürüklememiz gerekmektedir. Bunun için ise yukarıda bölümde resimleri Ctrl-A Kısayol tuşu ile resmin tümünü seçip, aşağı doğru farenin sol tuşu basılı tutularak sürüklemek gerekmektedir.


  RESME EFEK VERME

  Biz her resme ayrı efek vermekteyiz. Bunun için ise resmin sağ yanında bulunan AB butonuna tıklamamız yeterli olacaktır. Aşağıda görüldüğü gibi açılan pencereden resme vereceğimiz efek çeşitleri bulunmaktadır buradan beğendiğimiz efekti seçerek resme vermiş oluruz.


  [​IMG]

  RESME YAKINLIK EFEKTİ VERME

  [​IMG]

  Resme yakınlık efekti vermek için yukarıda bulunan standart araç çubuğundan Slide Seçeneğine faremizle tıklamalıyız. Ardından sol tarafta bulunan butonlardan Motion Effects seçeneğini seçeriz. Yukarıda bulunan menü karşımıza çıkar buradan ise Zoom seçeneğinden yakın ve uzaklık mesafesini ayarlayabiliriz.


  RESME MÜZİK VERME

  [​IMG]

  Resme müzik eklemek için ilk önce yukarıda bulunan standart araç çubuğundan Slide seçeneğini seçmeli daha sonra açılan ekrandan sol tarafta bulunan butonlardan Sounds seçeneğini seçmeliyiz. Daha sonra yukarıda görülen pencere karşımıza çıkacaktır. Browse butonundan kayıtlı olan müziği seçerek Done butonuna tıklamamız yeterli olacaktır.


  RESİM ÜZERİNE METİN YAZMA

  [​IMG]


  Resim üzerine metin yazmak için yine aynı yöntem kullanılmaktadır. Araç çubuğundan Slide seçeneği seçilmeli ardından açılan pencereden sol tarafta bulunan butonlardan Captions seçilmelidir. Yukarıdaki pencere ekrana gelecektir. Sağ tarafta bulunan Text kutusuna istenilen metin yazıldıktan sonra aşağısında bulunan seçeneklerden metin rengi ayarlamaları yapılır. Yazılan yazıyı resmin istenilen yerine konumlandırmak için resmin üzerine gelip farenin sol tuşu bası iken resmin istenilen konumuna getirilerek bırakılmalıdır.


  DOSYAMIZI VİDEO FORMATINDA KAYDETMEK


  [​IMG]


  Dosyamızı Video formatında kaydetmek için Yukarıda bulunan standart araç çubuğundan Video sekmesi seçilmelidir. Sonra yukarıda görünen pencere karşımıza çıkacaktır. Ayarlamaları değiştirmeden Create butonuna tıklamamız yeterli olacaktır. Daha sonra bir miktar bekledikten sonra kaydedeceğimiz yeri belirttikten sonra videomuz Winamp programında ve Media Player programında açmamız mümkün olacaktır.

   
Yükleniyor...
Benzer Konular - ProShow Resimli Anlatım Forum Tarih
Proshowgold Slayt Programı Kullanımı [resimli anlatım] Resimli Program Anlatımı 29 Nisan 2009
Photodex ProShow Gold v4.1.2710 Portable İndir Download Yükle O-P 14 Aralık 2009
Photodex ProShow Gold 3.2.2047 Türkçe O-P 17 Temmuz 2009
Photodex ProShow Gold v4.0.2549 O-P 8 Haziran 2009
ProShow Gold 4.0.2549 İndir O-P 1 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş