Profesyonel projeksiyonda çığır açtı

'Bilim & Teknoloji' forumunda Siraç tarafından 14 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Profesyonel projeksiyonda çığır açtı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Profesyonel projeksiyonda çığır açtı

  [​IMG]  Canon Profesyonel Projeksiyonda 2 Yeni Modelle Çığır Açtı.
  Canon Avrupa Tüketici Görüntüleme Başkanı Mogens Jensen, XEED serisine yeni katılan XEED WUX10 ve XEED SX80 modellerinin yeni bir devri temsil ettiğini belirterek, “Her iki model de XEED’in olağanüstü görsel kalite özelliklerini taşıyor ve taşınabilir projeksiyonun sınırlarını yeniden tanımlıyor” dedi.
  Parlak, zengin, kusursuz görüntüleme
  Hem DLP hem de LCD projektörlerden en iyi şekilde yararlanmak amacıyla LCOS panel teknolojisini kullanan her iki model, ‘kafes‘ veya ‘gökkuşağı’ etkisi gibi klasik projeksiyon sorunlarına son verirken, ince ayrıntıları sorunsuz şekilde üretiyor.
  LCOS performansı, Canon AISYS (Aspectual Illumination System_Duruşsal Aydınlatma Sistemi) ile optimize edildi. Bu benzersiz optik dizi, ışık yolu verimliliğini, 3200 lümenlik (XEED WUX10) ve 3000 lümenlik (XEED SX80) olağanüstü parlaklık seviyelerine ve sırasıyla 1000:1 ve 900:1 kontrast oranlarına çıkarıyor. Bu özellikler, kaynak görüntülerdeki her ince renk tonu üretilirken, yüksek seviyeli ortam ışığının kesildiği, koyu siyahlar ve canlı renkler içeren projeksiyon görüntüleri sağlıyor.

  [​IMG]

  [​IMG]
  Geleceğin çözünürlüğü

  Sırasıyla WUXGA (1920 x 1200 piksel) ve SXGA+ (1400 x 1050 piksel) çözünürlüklere sahip olan XEED WUX10 ve XEED SX80; CAD, simülasyon ve medikal görüntüleme gibi uzmanlık uygulamaları için yüksek seviyede detay sağlıyor. İnce çizgiler, keskin doğrulukla işlenirken; metin, küçük yazı boyutlarında okunaklı kalıyor ve netlikte hiçbir azalma olmadan birden çok pencere görüntülenebiliyor. XEED WUX10 aynı zamanda, masaüstü görüntüsü sıkıştırılmadan veya çevrilmeden, yeni yüksek çözünürlüklü 16:10 en-boy oranlı PC’lerden projeksiyona olanak sağlıyor.
  Her iki model de HD kapasiteleri ile Yüksek Tanımlı içeriğin sürekli yükselişini öngörüyor. HD-ready XEED SX80, 720p formatında HD kaynaklarındaki hareket eden yüksek ayrıntılı görüntüleri sıkıştırma yapmadan görüntülerken, XEED WUX10, görsel etkide son nokta için olağanüstü Full (Tam) 1080p High Definition (Yüksek Tanımlı) video görüntü sunuyor.
  Projektörler, esnek yerleşim için Canon 1.5x güçlü zum lens içeriyor. Bu lens, Canon’un 70 yılı aşkın optik deneyiminden yararlanılarak, bozulmayı gidermek ve tüm görüntü boyunca kusursuz geometri sağlamak üzere tasarlandı.
  XEED WUX10 ve XEED SX80, yaratıcı sunuma yönelik seçenekleri maksimuma çıkartmak için her türlü dijital ve analog bağlantıya sahip bulunuyor.
  Sessiz, konforlu ve kullanımı kolay
  Yoğun meslek sahiplerinin iş akışlarına sorunsuz şekilde entegre olunması için tasarlanan XEED WUX10 ve XEED SX80, kompakt gövdesini sessiz işletimle birleştiriyor. Her iki model de izleyicilerin dikkatlerinin fan gürültüsü ile dağılmamasını sağlayarak, Sessiz Mod’da bir fısıltı kadar sessiz olan 31dBA’da çalışıyor. Sessiz Mod aynı zamanda lambanın kullanım ömrünü 3.000 saate kadar uzatıyor.
  Otomatik ayar özelliği
  Daha fazla konfor için her iki projektör de tüm temel ayarların otomatik yapılmasını sağlıyor: Focus (Odak), Keystone Correction (Keystone Düzeltme), Input Selection (Giriş Seçimi) ve Screen Colour Correction (Ekran Rengi Düzeltme) sadece bir tuşla yapılabiliyor. Opsiyonel Canon tavan desteği ile monte edildiğinde, lamba değişimi gibi temel bakımlar, projektör çıkartılmadan gerçekleştirilebiliyor.
  XEED WUX10 ve XEED SX80’in temel özellikleri:
  • Doğal SXGA+ çözünürlük (XEED SX80) – HD Ready
  • Doğal WUXGA çözünürlük (XEED WUX10) – ayrıca Full HD özelliği
  • Canon LCOS panel teknolojisi ve AISYS optik sistem
  • Parlak projeksiyon seviyeleri: 3000 lümen (XEED SX80) ve 3200 lümen (XEED WUX10)
  • Canlı renkler ve koyu siyahlar için 900:1 (XEED SX80) ve 1000:1 (XEED WUX10) kontrast oranı
  • Kolay takılma için 10:0 lens ofsetli yeni Canon 1.5x güçlü zoom lens
  • Tam otomatik kurulum: Auto Focus (Otomatik Odak), Keystone Correction (Keystone Düzeltme), Screen Colour Correction (Ekran Rengi Düzeltme) ve Input Selection (Giriş Seçimi)
  • USB flash sürücüden veya dijital kameradan PC’siz Sunum (yalnızca XEED SX80)
  • Neredeyse sessiz işletim: Sessiz Moda yalnızca 31dBA
  • DVI portu ve HDMI™ Konektörü
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Profesyonel projeksiyonda çığır Forum Tarih
Profesyonel Futbolcu Nasıl Olunur, Profesyonel Futblcu Olabilmek İçin Neler Yapılmalı Milli Takım 24 Ağustos 2011
Birsu Bal Profesyönelsin 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 11 Ocak 2011
4000 Profesyonel Flash Animasyon Webmaster Genel 24 Temmuz 2010
Profesyonel Mavala Manikürü El Ayak ve Vücut Bakımı 22 Şubat 2010
Profesyonel Lisans Alan İlk Kadın Jokey Seviyeli-Ciddi Konular 14 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş