Prof. Dr. Bingöl: "Yazılım üssü olmayı hedefliyoruz"

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 29 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Prof. Dr. Bingöl: "Yazılım üssü olmayı hedefliyoruz" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ELAZIĞ (İHA) - Elazığ'ın gelişmesi ve kalkınması için üniversite olarak üzerlerine ne düşüyorsa yapılacağını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl, "Yazılım üssü olmayı hedefliyoruz" dedi.

  "Elazığ Buluşuyor" projesinde yapılan ve yapılacak çalışmaların içinde yer aldıklarını, bundan sonraki süreç içinde bu çalışmalara gerekli desteği vereceklerini belirten Prof. Dr. Bingöl, "Üniversitelerin yatırım alanında yatırımcılara vereceği hizmet, araştırmalar yapıp, yatırımlar için bilimsel yazılımlar hazırlayıp bunları yatırımcılara vermekle olur. Biz bu projeye her aşamasında gerekli katkıyı sağladık. Eminim ki yapılan ve yapılacak çalışmalar Elazığ için olumlu neticeler verecektir. Bugün dünyada
  yazılım alanında çok önemli çalışmalar yapılıyor. Biz de Fırat Üniversitesi olarak bu konu üzerinde çalışmalar yapıyoruz" şeklinde konuştu.

  "Yazılım üssü olarak sadece Elazığ'a yapılacak yatırımlar konusunda değil, diğer illeri de kapsayacak çalışmalar yapılmasını planlıyoruz" diyen Bingöl, "Bilim ve bilgi üretmek üzere projeler hazırlayacağız. Bu hazırlanacak projeleri de yatırımcıların istifadesine sunacağız. Bugün dünyada bu işi yapan devletler var. Biz de bu alanda etkili bir konuma gelmenin çabasını göstereceğiz. Eminim ki bu çalışmalarımız gerek ilimize gerek ülkemize önemli katkılar sağlayacaktır" diye konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Prof Bingöl Yazılım Forum Tarih
Kız Profil Resimleri 2017 En Güzel Avatar Resimleri 11 Mart 2013
Face Profil Resmi Gizlemek, Facebook Profil Resmi Nasıl Gizlenir İnternet ve Network 19 Ocak 2013
2017 Erkek Profil Resimleri Erkek Avatarları Avatar Resimleri 30 Kasım 2012
Türk Bayrağı Resimleri Profil Avatar Resimleri 6 Ekim 2012
Erkek Profil Resimleri, Erkek Avatarları Avatar Resimleri 14 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş