Premium SUV Segmentinin Tartışmasız Lideri Land Rover.

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Siraç tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Premium SUV Segmentinin Tartışmasız Lideri Land Rover. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Premium SUV Segmentinin Tartışmasız Lideri Land Rover.

  [​IMG]

  Premium SUV Segmentinin Tartışmasız Lideri Land Rover.
  Hem off road hem de on road başarısı ile SUV segmentinde teknoloji ve tasarımda öncü olan Land Rover bu başarısını satış adetleriyle de ortaya koyuyor. Land Rover, 60. Yılını kutladığı 2008 yılında Türkiye’de premium SUV segmenti’nin %39,4’üne ulaşarak en çok tercih edilen marka oldu ve büyük bir başarıya imza attı.
  [​IMG]
  Premium SUV segmentinin, 2008 yılında bir önceki yıla oranla yaklaşık %20 daralarak 4.578 adetlik satış ile tamamlanmasına rağmen, Land Rover 1.804 adet satış gerçekleştirerek, pazar payını 2007 yılına oranla %0,2 büyütmeyi başardı.
  [​IMG]
  Toplam 4 farklı model ile segmentin lideri olan Land Rover markasının satış pastasında en büyük dilimi 1.052 satış adedi ile Freelander 2 elde etti. Segmentteki düşüşün önüne geçen Freelander 2, yeni donanım paketleri ve başarılı dizel motoru ile tüketicinin gözdesi oldu. Freelander 2’yi 329 adetlik satışla Range Rover Sport takip ederken; Range Rover 198, Discovery 3 ise 225 satış adedine ulaştı.
  [​IMG]
  Borusan Otomotiv Land Rover Genel Müdürü Ayhan Ölçer, sektörde yaşanan ciddi krize rağmen, 2009 yılında da Land Rover’ın premium SUV segmentindeki pazar payını korumayı hedeflediklerini açıkladı. Ayhan Ölçer daha sonra sözlerine “ Land Rover’ın bu başarısı tesadüf değil; geçen beş yıl içerisinde teknolojiye yapılan milyonlarca poundluk yatırımın bir sonucudur. Land Rover önümüzdeki yıllarda da yaptığı bu yatırımların sonucunu almaya devam edecektir. Stop/start, dizel hibrit teknolojisi, geçen yıl İstanbul Autoshow’da sergilediğimiz LRX konsept araç sayabileceğimiz örneklerden bazıları.
  Land Rover’ın sürdürülebilir çevre politikasına olan bağlılığının bir parçası olarak tüm yeni modellerde CO2 salınımını azaltmaya yönelik teknolojiler yer alacak. Bu yönde de premium SUV segmentinin sınırlarını bir üst seviyeye taşıyacağımıza inanıyoruz” diye devam etti.
  Land Rover’ın zararlı gazların salınımını azaltmaya yönelik azimle yürüttüğü geniş kapsamlı programlar bulunmaktadır. İngiltere hükümetinin desteklediği 16 projeden ikisi Land Rover’ın üzerinde çalıştığı hibrit teknolojileri üzerinedir. Bunun yanı sıra, karbondioksit salınımının azaltılması amacıyla 700 milyon sterlinlik bir teknoloji yatırımı gerçekleştirerek zararlı gaz salınımını tüm yeni modellerinde azaltmayı başarmıştır. Land Rover, üretim sürecinden ve araçların yakıt tüketiminden kaynaklanan gaz salınımının dengelenmesi için birçok ülkede “Climate Care” ile ortak yürütülen projeye de katkı sağlamaktadır.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Premium Segmentinin Tartışmasız Forum Tarih
Comodo Internet Security Premium Bilgisayar Koruma Programı Güvenlik Programları 8 Kasım 2010
Hotfile Premium Üyelik Sistemi ve Ücretleri İnternet ve Network 5 Temmuz 2010
Avira AntiVir PersonalEdition Premium 10.0.0.597 Indir Güvenlik Programları 26 Mart 2010
Avira Premium Security Suite 10.0.0.536 Indir Yükle Güvenlik Programları 26 Mart 2010
Avira AntiVir Premium'da keygen virüsü Spy ve Virüs Haberleri 16 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş