Prehistorik 2 Download

'Ücretsiz Oyunlar (Free)' forumunda Siraç tarafından 17 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Prehistorik 2 Download konusu Prehistorik 2 Download

  Tanıtım:
  Prehistorik 2 eski bir DOS oyunudur. Oyunda obur bir mağara adamını yönetiyoruz. Yapmamız gereken, elimizdeki silahla karşımıza çıkan canavarları öldürmek ve mümkün olduğu kadar çok nesne toplayarak bölümü bitirmek.

  Oyuna Giriş

  Oyun açıldığında, yeni oyuna başlamak için 1 tuşuna basmamız gerekiyor. İsterseniz 2 tuşuna basarak şifre bölümünü açabilirsiniz. Doğru şifreyi girince kaldığımız bölümden devam edebiliyoruz. Şifreler her bölümün sonlarına doğru ekranda gözüküyor. Beginner ve Expert olmak üzere 2 adet zorluk seviyesi var. Oyun ormanda başlıyor. Orman boyunca karşımıza değişik canavarlar çıkıyor. Örümcek, arı, kartal, kağlumbağa, ayı, ilerleyen bölümlerde penguen bunlardan bazıları. Canavarların üstünde zıplayınca getirdiği puan 8 kata kadar çıkıyor. Enerjinizi düşüren canavarları öldürdüğünüzde 6 tane kemik düşüyor. Eğer bu kemiklerin hepsini toplarsanız enerjinizi geri kazanıyorsunuz. İleri bölümlerde üzerine binebileceğiniz kağıt bir uçak var. Yine ileri bölümlerde balyoz ve balta olmak üzere 2 değişik silah bulunuyor. Kaşık, çatal ve bıçak üçlüsünü alırsanız canavarlar kısa süre birer yiyeceğe dönüşüyor. B, O, N, U ve S harflerini toplarsanız yukarıdan 100.000 puanlık, içi yiyecek dolu bir buzdolabı düşüyor. Yiyecekleri pişirmek için bölüm sonundaki çakmağı almamız gerekiyor. Eğer çakmak almazsak bölümü bitiremiyoruz. Çakmağı aldığımızda kırmızı yanan bölüm sonu lambası yeşile dönüşüyor ve lambanın üzerine gelince bölümü bitiyor.

  Gizli Yerler ve İkramiye Bölümler

  Bazı özel yerlere vurduğumuzda buralardan değişik nesneler ve yiyecekler çıkabiliyor. Özellikle trafik lambaları ve bölüm başlangıç levhalarının altına vurduğumuzda dev simit, dev patates kızartması, dev dondurma, dev üzüm v.b. yiyecekler düşürebiliyoruz. Bazı yerlerden de daha küçük şeyler çıkıyor. Bunlardan birkaçı da şöyle: sosis, çilek, hamburger, telsiz, musluk, disket, saksı, kahve, kiraz, yaş pasta, ayakkabı, bira, kalem, el bombası, limonata, yumurta, mum, yüzük, şamdan, çikolata, radyo... El bombasını aldığınızda etraftaki canavarlar ölüyor. Diğerlerinin farklı bir işlevi bulunmuyor. Bazı yerlerde gizli geçitler var. Bu geçitler bölümdeki farklı yerlere açılıyor. Bazı bölüm sonlarında üzerinde sadece yeşil ışık yanan trafik lambası var. Bu lambanın üzerine gelince sizi ikramiye bölüme götürüyor. İkramiye bölümlerde hiçbir canavar bulunmaz. Uzun bir pipet ya da sandviç üzerindeki yiyecekler toplanarak bölüm bitirilir. Bölüm sonunda can da bulunur.

  Kontrol Tuşları

  Yukarı Yön Tuşu: Zıplama
  Aşağı Yön Tuşu: Eğilme
  Sol Yön Tuşu: Sola ilerleme
  Sağ Yön Tuşu: Sağa ilerleme
  Boşluk: Saldırı
  Aşağı+Sağ: Yürüme
  Aşağı+Sağ+Sol: Daha ileriyi görme
  Aşağı+Sol+Sağ: Daha geriyi görme

  Not: Oyun tam ekranda başlamazsa Alt+Enter tuşlarına basarak tam ekrana alınız.

  Sürüm : 2

  Boyut : 1.02 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 95/98/XP

  Üretici Firma : Titus Interactive

  [​IMG]

  Prehistorik 2
   
  Son düzenleme: 14 Nisan 2011
Yükleniyor...
Benzer Konular - Prehistorik Download Forum Tarih
Dosya İndirme Sitelerinden Internet Download Manager ile nasıl toplu indirme yapılır Resimli Program Anlatımı 23 Temmuz 2011
MSP Messenger indir download Msn ve Sohbet Programları 27 Haziran 2011
GMER Rootkit Algılama ve Temizleme Programı İndir Download Güvenlik Programları 6 Mayıs 2011
R-Studio Silinmiş Dosyaları Geri Getirme Programı İndir Download Q-R 6 Mayıs 2011
InstantStorm Ücretsiz Ekran Koryucu Yapma Programı İndir Download I-J 6 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş