Poyrazalan Köyü Hakkında Bilgi Artova Tokat

'Tokat Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 9 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Poyrazalan Köyü Hakkında Bilgi Artova Tokat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  poyrazalan köyü bilgileri - pyrazalan köyü tanıtım - poyrazalan köyü resimleri  Poyrazalan, Tokat ilinin Artova ilçesine bağlı bir köydür.


  Tarihi

  Köyün eski adının kayakça olduğu bilinmektedir. Kayıkçıdan gelen bu isim halk arasında efsane bir kayıkçıdan almakta ve köy yakınlarında birde türbesi mevcuttur. Tokatın tarihi zenginliklerinin izlerini buradada görmek mümkündür.
  Kültür

  Köyün geleneği Türk geleneklerinden biriside poyrazalan köyün de yaşaanmaktadır.Köyün en meşhur yemeği,keşkek yemeğidir.
  Coğrafya

  Tokat iline 46 km, Artova ilçesine 11 km uzaklıktadır. Kayaönü, Yağmurlu, Danişment köyleride poyrazalan a sınırı olan çevre köylerdir.

  EKONOMİ

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır.Daha çok hayvancılık yapılmaktadır.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 80
  2000 165
  1997 90
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Bizim köyde adı muhtar olan o adam varya köyde kesinlikle bir faliyet yapmamıştır bu sene 6. senesi hiçbir faliyet ama hiç bir faliyet yapmamamıştır.okuyanlarını bu adamı kınamasıı rica ediyorum.


  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır. kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Çevre köylere nazaran daha modern ve betonarme yapılardan oluşan bir köydür,
  [​IMG]
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi

  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş