Pota altı karıştı

'Basketbol' forumunda Dine tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Pota altı karıştı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Kasım 2009

  Pota altı karıştı


  Galatasaray'lı Cemal Nalga'nın cezalı olduğu gerekçesiyle Oyak Renault'nun yaptığı itirazın ardından, Fenerbahçe'nin de devreye girmesi işleri arapsaçına çevirdi.

  1- FANATİK’in haberi ses getirdi. Federasyon 1 aydır beklettiği Oyak Renault’nun Cemal Nalga ile ilgili itirazına ‘red’ kararı verdi
  2- Oyak Renault Başkanı Alpay Şar: Galatasaray, Federasyon’u yanlış bilgilendirmiş. Onlar da araştırmadan izin belgesi vermişler
  3- Fenerbahçe Şube Direktörü Nedim Karakaş: Ben de 5 maçlık cezamı hazırlık maçlarında çektim. Bu hafta Abdi İpekçi’nin kapılarını açıyorum
  Galatasaray’lı Cemal Nalga’nın cezalı olduğu gerekçesiyle Oyak Renault’nun yaptığı itirazın ardından, Fenerbahçe’nin de devreye girmesi işleri arapsaçına çevirdi. 16 Eylül’de Cibona ile oynanan hazırlık maçında rakibine yumruk attığı gerekçesi ile disiplin kurulan sevkedilen ve 5 maç ceza alan Cemal Nalga’nın cezasını çekmediği gerekçesiyle Oyak Renault’nun yaptığı itiraza uzun bir aradan sonra yanıt geldi. FANATİK’in dünkü haberi sonrası Basketbol Federasyonu, Bursa ekibine Cemal Nalga ile ilgili yaptıkları itiraza 1 aylık gecikme ile olumsuz cevap verdi.
  Almanya’dan kaset getirtiyoruz
  Oyak Renault Başkanı Alpay Şar, konu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. GSGM Tahkim Kurulu’na gideceklerini ve burada haklarının teslim edileceğine inandığını dile getiren Şar, Federasyon’u da eleştirdi. Bursa ekibinin Başkanı, “Basketbol Federasyonu Lig Koordinatörü Ayhan Özgümüş aradı ve itirazımın reddine kararı çıktığını bildirdi. Bana göre Basketbol Federasyonu’nun kurullarının iyi çalışmamasından kaynaklanan bir problem var. Federasyon’da muhattab bulamıyoruz. Sadece lig koordinatörü Ayhan Özgümüş’e ulaşabiliyoruz. Onun dışındaki kişilere ulaşma şansımız yok. Problem buradan kaynaklanıyor. Ayhan Özgümüş, Hukuk Kurulu’nun görüşüne paralel doğrultuda cesur bir şekilde Galatasaray’a, ‘Cemal Nalga oynayabilir’ yönünde bir yazı veriyor. Galatasaray, Federasyon’a ‘Cemal Nalga Telekom Bonn maçından itibaren 5 maç oynamamıştır’ diye bir kağıt vermiş. Ancak bu 5 maçta Cemal’in oynamadığına dair hiçbir belge yok. Federasyon da hiç araştırmadan Galatasaray’ın bu beyanını kabul edip, Cemal’a ‘oynar’ izni veriyor. Ayhan Özgümüş’ü arayıp Cemal’in 23 Ekim’deki Telekom Bonn maçında oynadığını belirttiğimde ise bana, ‘Galatasaray da pişman. Erdemir yazacaklarına, Telekom Bonn yazmışlar. Bir yanlışlık olmuş’ yanıtı verdi. Ki Erdemir maçı dahi yazılsa, o zaman yönetmeliklerdeki ‘cezanın aralıksız çekilme’ kavramı yok edilmiş oluyor. Telekom Bonn-Galatasaray maçının kasetini de temin ettik. Almanya’dan getirtiyoruz. Elimizdeki belgelerle, Tahim’e gidiyoruz” dedi.
  Federasyon’un kandırıldığına inanıyorum
  Olayın bir diğer tarafı Fenerbahçe de konunun takipçisi. Sarı-Lacivertli ekibin Şube Koordinatörü Nedim Karakaş, “Haklıyız ve hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Ben Federasyon’un kandırıldığına inanıyorum. Galatasaray’a ‘Cemal Nalga oynayabilir’ yazısını veren kandırılmıştır. Burada Galatasaray Kulübü de hatalı. Çünkü bana ‘oynat’ deseler bile ben o oyuncuyu oynatmam. Hazırlık maçlarında oynamamış. Ama hangilerinde. Bunu kanıtlayamıyorlar. Ben de o zaman ‘bu hafta Pınar Karşıyaka maçında Abdi İpekçi’nin kapılarını açıyorum. Yazın bir sürü hazırlık maçı oynadık. Seyircisiz oynama cezamızı orada çektik’ derim.?Böyle saçma şey olur mu?” ifadesini kullandı.
  Elimizde izin belgesi var
  Galatasaray cephesi ise gelişmeleri yakından takip ediyor. Sarı-Kırmızılı ekibin Basketbol Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır, “Cemal cezasını hazırlık maçlarında çekti. Basketbol Federasyonu’na lig başlamadan başvurduk ve bize ‘oynayabilir’ yönünde izin kağıdı verdiler. Biz de bu belgeye dayanarak Cemal’i oynattık” diye görüş bildirdi.
  Federasyon’dan açıklama geldi
  TBF’den Cemal Nalga’nın cezasının çekip çekmediği konusuyla ilgili bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, 15-17 Eylül’deki İstanbul Cup’ta, Cibona Zagreb maçında diskalifiye edilen Nalga’nın, 1 gün sonra Erdemirspor maçında, takımında yer almadığı, hakkında tedbir kararı olmadığından, Almanya’da 23-26 Eylül tarihlerinde düzenlenen turnuvada Telekom Basket Bonn karşısında forma giydiği hatırlatıldı.
  İtiraz reddedildi
  TBF Disiplin Kurulu kararının 24 Eylül’de beş müsabakadan men cezası olarak tebliğ edildiği ve Cemal Nalga’nın, bu tarihten sonra sırasıyla Deutsche Bank Skyliner, EnBW Ludwigsburg, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Yeşilyurt maçlarında oynamayarak 5 maçlık cezasını tamamladığı kaydedildi. Açıklamada Cemal Nalga’nın, hazırlık maçındaki fiili nedeniyle aldığı 5 maçlık cezanın, yine takımının 5 hazırlık maçında yer almamak suretiyle infaz edilmiş sayıldığı ve Oyak Renault Kulübü’nün itirazının reddedildiği bildirildi.
  Gökhan GERMAN / Fanatik Çok Özel
  CEMAL’İN MAÇ TABLOSU
  16 Eylül Galatasaray-Cibona diskalifiye edildi
  19 Eylül Galatasaray-Erdemir oynamadı
  23 Eylül T.Bonn-Galatasaray oynadı
  25 Eylül Deutche Bank-Galatasaray oynamadı
  26 Eylül Ludwigsburg-Galatasaray oynamadı
  28 Eylül Galatasaray-İstanbul BŞB oynamadı
  29 Eylül Galatasaray-Yeşilyurt oynamadı

  Not: Cemal, 16 Eylül’deki Cibona maçında ceza aldıktan sonraki 6 maçın 5’inde oynamıyor ama, bu 5 maç aralıksız değil. Aradaki Telekom Bonn maçında forma giyiyor. Galatasaray’ın Federasyon’a ‘Cemal Telekom maçında da oynamadı’ yönünde sahte belge verdiği iddia edildi.  Fanatik​
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Nisan 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pota altı karıştı Forum Tarih
Mezopotamya uygarlığı medeniyetleri ve özellikleri kısaca Tarihi Bilgiler 15 Ekim 2016
Mezopotamya uygarlıkları kısaca Tarihi Bilgiler 2 Kasım 2015
Mezopotamya uygarlıkları özellikleri kısaca Tarihi Bilgiler 22 Ekim 2015
Mezopotamya Nedir Nerededir Kısaca Bilgi Tarihi Bilgiler 11 Şubat 2014
Mezopotamya Medeniyetleri Uygarlıkları Nelerdir Tarihi Bilgiler 12 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş