Popüler isimleri aramak virüslere davetiye çıkarıyor

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Popüler isimleri aramak virüslere davetiye çıkarıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Popüler isimleri aramak virüslere davetiye çıkarıyor

  Trend Micro Kıdemli Güvenlik Danışmanı Rik Ferguson, tehdit içeren yazılımlara (malware) yol açan yeni bir virüs türüne dikkati çekiyor. Ferguson, suçluların, internet memlerinin popülaritesinden ya da Google aramalarında üst sıralarda çıkmak üzere tasarlanmış sayfalar oluşturmaya yönelik popüler arama terimlerinden yaygın bir biçimde yararlandıklarını söylüyor. Amaçları, tehdit içeren yazılımları yaygınlaştırmak. Haber değeri taşıyan her olayda bunun gerçekleştiğini görüyoruz: Patrick Swayze ve Michael Jackson’ın ölümü, kasırgalar, tsunami’ler, depremler. Liste uzayıp gidiyor.

  [​IMG]

  Suçluların internet memlerinden faydalanma hızına örnek olarak, tehdit içerikli yazılımları yaymak için bir kaba şaka ya da söylentinin gücünü kullanmalarını gösterebiliriz. Yakın zamanda, Kanye West’in “tuhaf bir otomobil kazasında” öldüğü söylentisi yayıldı. Bu söylenti, çok geçmeden Twitter’daki en popüler konulardan biri haline geldi. Aynı zamanda, endişeye kapılan hayranların olayın gerçek olup olmadığını anlamak için arama yapmasıyla Google’da en çok aranan kelimeler olarak karşımıza çıktı.

  Çok geçmeden arama sonuçlarının birinci sayfasında tehdit içeren yazılımların geri döndürüldüğünü görmek şaşırtıcı değil. Bu yazılımlar, dikkatsizlerin başını belaya sokabilirdi. Bu durumda belanın adı Fake AV yazılımı olacaktı. Birşey olmaması, bu durumun kriminal amaçlar için istismar edilmeyeceği anlamına gelmiyor. Nereye tıkladığınıza dikkat edin!
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekürler..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Popüler isimleri aramak Forum Tarih
En Popüler Kız İsimleri İsimler Sözlüğü 22 Haziran 2011
En Popüler Erkek İsimleri İsimler Sözlüğü 22 Haziran 2011
En Popüler Fransızca Bayan İsimleri ve Anlamları İsimler Sözlüğü 28 Aralık 2010
En Popüler Fransızca Erkek İsimleri ve Anlamları İsimler Sözlüğü 28 Aralık 2010
En Popüler Kız Erkek Çocuk İsimleri İsimler Sözlüğü 24 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş