Polonya ve Almanya'da da uçuşlar yasaklandı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 16 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Polonya ve Almanya'da da uçuşlar yasaklandı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Polonya sivil havacılık kuruluşu (PAZP), İzlanda'da patlayan yanardağdan gelen kül bulutu nedeniyle ülkenin kuzeyindeki hava sahasını uçuşlara kapattı. Berlin ve Hamburg havaalanları da uçuşlara kapandı.

  PAZP sözcüsü Grzegrz Hlebowicz, yeni bir talimata kadar yerel saatle 20.00'den (TSİ 21.00) itibaren Polonya hava sahasının kuzey bölümünün kapatılarak, uçak trafiğinin sınırlandırıldığını bildirdi.
  Durumun gece daha kötüleşebileceğini belirten sözcü, Polonya'nın orta kesimlerindeki hava sahasının kapanmasının da beklendiğini kaydetti.
  Cumartesi ve Pazar günü tüm dünyadan 70'den fazla heyetin, geçen cumartesi Rusya'nın batısındaki uçak kazasında ölen Devlet Başkanı Lech Kaczynski ve eşinin cenaze törenine katılmak için Polonya'ya gelmesi bekleniyor.
  Bu arada, Avrupa hava sahasının güvenliğinden sorumlu kuruluş Eurocontrol, ABD-Avrupa uçuşlarının yüzde 50'sinin iptal edilmesinin beklendiğini açıkladı.
  Fransız meteoroloji kurumu, ilk volkanik toz bulutunun Fransa'nın kuzeyine ulaştığını bildirdi.
  İngiliz makamları da ülkedeki uçuş yasağını yarın TSİ 15.00'e kadar uzattı.

  BERLİN VE HAMBURG TA UÇUŞLARA KAPATILDI
  Almanya'nın Berlin ve Hamburg havaalanları da volkanik kül bulutu nedeniyle iniş ve kalkışlara TSİ 21.00'den itibaren kapatıldı.
  Öte yandan, İzlanda'da patlayan Eyyafyallajöküll volkanının civarındaki bölgelerde yaşayan 700 kişi, yanardağın erittiği buzulların yol açtığı sel baskını tehlikesi nedeniyle tahliye edildi.
  Avrupa hava sahasının güvenliğinden sorumlu kuruluş Eurocontrol, İzlanda'da patlayan yanardağdan püsküren volkanik kül bulutunun Avrupa hava sahasını olumsuz etkilemesinin, iki gün sürebileceğini bildirmişti.
  İzlanda'daki bir yanardağın gökyüzüne püskürttüğü kül bulutunun İngiltere, Danimarka, İsveç, Hollanda ve Belçika hava sahalarının kapatılmasına neden olması yüzünden, Kuzey Avrupa'da hava trafiği felç oldu, Fransa'nın başkenti Paris'in iki büyük havaalanı kapatıldı.

  -FİNLANDİYA'DA DA HAVAALANLARI KAPATILDI
  Fransa'da yetkililer, İzlanda'da faaliyete geçen yanardağın yarattığı kül bulutunun uçuş güvenliğini tehlikeye atmasından dolayı ülkenin kuzeyi ve Paris bölgesinde havaalanlarını bugün saat 14.00'e (TSİ 15.00) kadar kapattılar.
  Fransız sivil havacılık yönetimi, bu bölgelerdeki havaalanlarının bugün saat 14.00'e kadar kapatıldığını belirtti.
  Finlandiya'da da başta Helsinki-Vantaa olmak üzere ülkedeki tüm havaalanları kapatıldı, iç seferler iptal edildi.


  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Polonya Almanya'da uçuşlar Forum Tarih
2013 Polonya Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 15 Eylül 2012
Polonyanın Gelenekleri Ve Görenekleri Nelerdir Ülke Kültürleri 13 Nisan 2012
Polonyanın Dili Nedir Ülke Kültürleri 11 Nisan 2012
Polonyanın Bitki Örtüsü Nedir Ülkeler Coğrafyası 10 Nisan 2012
Polonyanın Başkenti Neresi Ülkeler Coğrafyası 10 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş