Polonya Tasarım Sergisi

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 8 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Polonya Tasarım Sergisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Polonya Tasarım Özelliklerini ve Şehir Hayatının Önemli Öğeleri Olan Eğitim, Kamu Alanı Sanatsal Etkinlikleri Yansıtan Sergi Kokteylle Ziyarete Açıldı.
  Polonya tasarım özelliklerini ve şehir hayatının önemli öğeleri olan eğitim, kamu alanı sanatsal etkinlikleri yansıtan sergi kokteylle ziyarete açıldı.


  POLONYA Dışişleri Bakanlığı’nca hazırlanan, Polonya kültürünü ve tasarım sanatını tanıtmayı amaçlayan sergi, Polonya tasarımının evrensellik, işlevsellik, 50’li ve 60’lı yılların tasarım ekolüne kök salmış güçlü tarz gibi modern özelliklerini ortaya koyuyor.

  600 yıllık ilişki

  Oskar Zieta, Tomasz Augustyniak ve Tomasz Rudkiewicz gibi ünlü tasarımcıların seçkin eserlerinde günümüz Polonya tasarımının görsel öznelliğini görebilmek mümkün. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda 15 Ocak tarihine kadara ziyaret edilebilecek serginin açılış kokteyline, Polonya’nın Ankara Büyükelçisi Marcin Wilczek ve Hacettepe Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Uğur Erdener’in yanı sıra davetliler katıldı. Büyükelçi Wilczek, konuşmasında Polonya tasarımının uzun yıllar süren bir geleneği olduğundan bahsetti ve tasarımın Polonya tanıtımında önemli bir rol oynadığını ifade etti. Wilczek ayrıca 600 yıl süren Polonya ? Türkiye ilişkilerine de değindi. Rektör Uğur Erdener ise, böyle bir serginin konsept olarak Hacettepe Üniversitesi için yeni olduğunu ve tasarım deyince akla Polonya’dan başka ülkeler geldiğini dile getirdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Polonya Tasarım Sergisi Forum Tarih
2013 Polonya Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 15 Eylül 2012
Polonyanın Gelenekleri Ve Görenekleri Nelerdir Ülke Kültürleri 13 Nisan 2012
Polonyanın Dili Nedir Ülke Kültürleri 11 Nisan 2012
Polonyanın Bitki Örtüsü Nedir Ülkeler Coğrafyası 10 Nisan 2012
Polonyanın Başkenti Neresi Ülkeler Coğrafyası 10 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş