Polislerin telsizle sorgulama dönemi tarih oluyor

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 8 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Polislerin telsizle sorgulama dönemi tarih oluyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Polislerin telsizle sorgulama dönemi tarih oluyor
  Karayollarında ve şehir içi yollarda trafik polislerinin telsizle plaka sorgulama dönemi tarihe karışıyor.

  Konya'nın Beyşehir ilçesinde trafik polisleri sorgulamalarını yeni yıldan itibaren taşınabilir mini tablet el bilgisayarlarıyla yapmaya başladı.
  Uygulama noktalarında görev alacak trafik polislerinin 2 günlük kurstan geçirilip cihazı kullanmayı öğrenmesinin ardından başlayan uygulama kapsamında, kontrol için şehir merkezinde durdurulan araç sürücülerinin ehliyet, plaka ve aranıp aranmadığına ilişkin bilgilere 1 dakika gibi bir kısa sürede ulaşılabiliyor. Daha önce telsizle merkeze sorularak yapılan uygulamada vatandaşlar yaklaşık 5 dakikalık bir süre beklemek durumunda kalırken, GPRS internet bağlantılı bilgisayarlarla yapılan sorgulamalarda dokunmatik ekranlar vasıtasıyla anında işlem gerçekleştiriliyor. Vatandaşa çok fazla vakit kaybettirilmiyor.
  Trafik polisleri, araç, sürücü belgesi sorgulamanın yanı sıra, ceza veri girişi gibi işlemleri de bilgisayarlar vasıtasıyla anında gerçekleştirecek. Uygulamadan hem görevliler, hem de vatandaşlar memnun kalıyor.
  Yetkililer, Beyşehir'e bu cihazdan iki tane geldiğini, önümüzdeki günlerde ise asayiş ekiplerine de sorgulama için bu tip bilgisayarların dağıtılmasının planlandığını kaydettiler.
   

Bu Sayfayı Paylaş