Polise zam sözü kiraları artırdı!

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda KaRDeLeN tarafından 10 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Polise zam sözü kiraları artırdı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bazı televizyon ve gazetelerde yayımlanan 'polislerin maaşlarında iyileştirme yapılacağı' yönündeki sözleri, polislere ev kiralayanları harekete geçirdi...

  Oysa polisler henüz zam almamışlar, yalnızca zammın sözünü almışlardı. Bunun üzerine bir grup polis, çareyi Erdoğan'a mektup yazmakta buldu. Polisler, amaçlarının 'mızmızlanmak' olmadığını, 'nimet-külfet dengesi'yle haklarını istediklerini belirtti.

  Ev sahiplerinin "Sizin maaşınıza zam yapıldı" diyerek kiralarını artırdığını, ailelerinin bile aldıkları maaşa inanmadığını anlatan polisler, şöyle konuştu: "Maaş bordrolarımızı göstermemize rağmen 'bilgisayarda yazdırmışsınızdır' diyorlar."

  Polisler, 'emekli maaşlarının, tazminatların haricinde kalan kısımdan hesap edildiği için yarı yarıya azaldığını, bu nedenle maaş sisteminin de rehabilite edilmesi gerektiğini' vurguladı. Maaşlarının maaştan çok, çeşitli tazminatlardan oluştuğunu belirten polisler, aldıkları tazminatların da emekli maaşlarını olumsuz etkilediğini söyledi.

  Takvim
   

Bu Sayfayı Paylaş