Polis Koleji için başvurular başladı (2010 Yılı için)

'SBS - ÖSS - Sınavlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Polis Koleji için başvurular başladı (2010 Yılı için) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Polis Koleji için başvurular başladı. 26 Mart tarihine kadar devam edecek başvurular için öğrencilerin 2010 yılı 8'inci sınıf Seviye Belirleme Sınavı'na girmek zorunda oldukları bildirildi. Polis Koleji'ne girmek isteyen öğrenciler SBS için bankaya para yatırdıktan sonra belirtilen tarihler arasında öğrenim gördükleri okullarında başvuruda bulunabilecek.
  Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan duyuruda polis koleji için öğrencinin başvuruyu öğrenim gördüğü okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanacağı belirtildi. Elektronik onaylamadan sonra başvurunun 2 adet çıktısı alınarak veliye incelettirilip, imzalatılıp 1 nüshası veliye teslim edilecek 1 nüshası da okul müdürlüğünde saklanması gerektiği belirtildi. Başvurunun elektronik ortamda hatasız, eksiksiz, e-başvuru kılavuzuna uygun yapılmasının önemli olduğu ifade edildi. Bu konuda sorumluluk, ilgili okul müdürlükleri ve adayın velisine ait olacağı açıklandı.

  Sınav ve yerleştirme ile ilgili de şu bilgiler verildi. Polis Koleji'ne giriş sınavına katılacak adayların tespiti orta öğretim yerleştirme puanına göre yapılacak. Ortaöğretim yerleştirme puanı değerlendirilmesi sonucunda erkek ve kız adayların sıralaması ayrı ayrı yapılacak. Polis Koleji giriş sınavına ortaöğretim yerleştirme puanına göre en yüksek puandan en düşük puana doğru o yıl koleje alınacak öğrenci sayısının yirmi katına kadar çağrılabilecek.

  Polis Koleji'ne başvuran adaylar arasından Polis Koleji'ne giriş sınavına katılmaya hak kazanacak adayların değerlendirmesi orta öğretime yerleştirme puanına göre yapıldıktan sonra, adayların başarı ve puan durumları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Ankara Polis Koleji Müdürlüğü'ne verilecek. Polis Koleji'ne giriş sınavına katılmaya hak kazanacak adaylar 9 Temmuz 2010 tarihinden itibaren
  www.egm.gov.tr, www.poliskoleji.k12.tr ve www.oges.meb.gov.tr, internet sitelerinden duyurulacak.

  Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adayların, Polis Koleji Giriş Sınavı'na gelirken, Polis Koleji e-başvuru kılavuzu Ek-1'de yer alan, Öğrenim Durum Belgesi'nin adayın öğrenim gördüğü okul müdürlüğünce onaylanmış bir örneğini ve 1 adet diploma fotokopisini, nüfus cüzdanının aslı ve 1 adet fotokopisi ( T.C kimlik numarasız ve yıpranmış nüfus cüzdanları kabul edilmeyecek.) 6 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş) mülakat ve beden eğitimi sınavında kullanılmak üzere şort ve spor kıyafetlerini yanlarında getirecek.

  Mülakat sınavları 2-3-4 Ağustos 2010, beden eğitimi sınavları 5 Ağustos 2010 ve yazılı (test) sınavı 6 Ağustos 2010 tarihlerinde yapılacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Polis Koleji için Forum Tarih
Polis Koleji İçin Kaç Puan Lazım 2012 SBS - ÖSS - Sınavlar 28 Şubat 2012
Hangi İllerde Polis Koleji Var Seviyeli-Ciddi Konular 28 Eylül 2012
Polis Koleji Başvuru Şartları 2012 SBS - ÖSS - Sınavlar 28 Şubat 2012
2011 Yılı Polis Koleji Sonuçları SBS - ÖSS - Sınavlar 7 Temmuz 2011
Polis Kolejinin Taban Puanları Ve Giriş Şartları Nelerdir Liselerimiz 25 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş