Polat Alemdar Askere Gidiyor

'Diğer Yerli Diziler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Polat Alemdar Askere Gidiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  'Ergenekon Vadisi'ne dönüşen Kurtlar Vadisi ilk kez TSK'nın koridorlarında. Polat Alemdar askerle mi mücadele edecek?


  [​IMG]

  Başlık lütfen sizi yanıltmasın. Mevzu bahis olan şey, Polat Alemdar’ın “vatani görevi” değil elbet. Kurtlar Vadisi’nde yaşanan büyük değişim sözkonusu olan. “Vadi”de önce mafya vardı, bitti. Gerçekte de Türkiye’de mafya çöktü! Tüm “babalar” cezaevinde. Derin devlet, terör derken yönünü arayan Kurtlar Vadisi müthiş bir çıkış yolu buldu kendine: Ergenekon davası ve son günlerin en büyük modası olan “askere dokunma” halleri…

  Kurtlar Vadisi artık yeni bölümlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “mahremine” giriyor. 5.5 yıldır yayında olan dizi ilk kez askeri karargahın derin koridorlarında. Yeni sezonun ilk bölümünde 4 yıldızlı üniformalı bir general ile tanıştık. İskender Büyük’ün terfilere müdahalesine tanık olduk. “Derin işadamı”nın “Paşa” tarafından nasıl bozulduğunu gördük.

  Senaristler gündemi diziye adapte etmeyi, stratejik bir misyonla bunu yapmayı ihmal etmiyorlar. “Hukukun kestiği” parmağı dizide “asker dikiyor.” İskender Büyük devletin içinde öyle bir güç kazanmış ki, cezaevinden bile elini kolunu sallayarak çıkıyor, askerler selama duruyor karşısında. Hatta Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki yeni terfi döneminde kendine yakın isimlerin terfi ettirilmesi için lobi yapıyor.

  Diziyi izleyenler devletin derinliklerinde büyük bir güç kazanmış olan İskender Büyük’e karşı Polat Alemdar’ın nasıl mücadele edeceğini merak ediyor. İzlediğimiz bölüm gösterdi ki, Polat Alemdar “karargaha” giriyor. Son günlerde tartışma gündeminden düşmeyen Türk ordusu da artık Polat Alemdar’ın yakın “markajında.”

  Bakalım İskender Büyük ile savaşında Polat Alemdar Türk ordusuyla ilgili hangi operasyonlara imza atacak? Paşalara karşı bir temizlik harekatına mı girecek? İskender Büyük’ün Türk ordusu içindeki bağlantılarını ve faaliyetlerini mi deşifre edecek? Örgüt, sermaye çevreleri sözkonusu olunca Türk ordusuyla ilgili hangi askeri ihaleler mercek altına alınacak, ne tür mesajlar verilecek? En önemlisi paşalara suikast meselesi gündeme gelecek mi? İskender Büyük’e direnç gösteren 4 yıldızlı paşa önümüzdeki bölümde onun nasıl hain bir planıyla karşı karşıya kalacak? Derin devletin yaşadığı temizlik harekatından askerler nasıl etkilenecek, Polat Alemdar bunu nasıl yürütecek?

  Dizideki tüm bu askerle ilgili detaylar size Türkiye’nin son dönemde yaşadıklarının da bir izdüşümü olduğunu göstermiyor mu? Özellikle de askerle ilgili tartışmalar. Polat Alemdar’ın golf sahasında bir paşayla, “derin mesajlar” yüklü “nutuk çektiğini” görürsek şaşırmayalım. Ama tüm bunlar dizinin artık hangi amaca hizmet ettiği ve Türkiye’de yaşanan kutuplaşma ver “taraf olma” dengelerinde nereye oturduğunun da göstergesi olacak.

  Türkiye bir restorasyon sürecinde. Devlet de millet de yeniden yapılanıyor. Asker bundan nasıl etkileniyor, karargahta neler oluyor işte bunlar gerçek hayatta tam anlaşılabilmiş değil. Türk halkı baskına uğrayıp şehitler veren ordunun bir kuvvet komutanının baskına ve şehitlere rağmen golf oynamasını hala anlayabilmiş değil. Aktütün karakoluna baskın yapılacağının günler önceden belgelerle, görüntülerle bilinmesine rağmen neden önlemediğinin sırrı hiç de çözülecek gibi değil.

  İşte Kurtlar Vadisi yeni dönemde bu “dikenli tarlaya” giriyor? Askere dokunuyor. Polat Alemdar karargaha giriyor, askere gidiyor! Bakalım Kurtlar Vadisi gerçek soslu hayal dünyasından komplocu zihinlere nasıl mesajlar verecek? Türkiye’nin yaşadığı değişimi Kurtlar Vadisi pratiği ile algılamaya koşullanmış izleyici, memleketi bakalım nasıl kurtaracak? En önemlisi de “Ergenekon Vadisi”ne dönüşen Kurtlar Vadisi hangi “tarafı” tutacak?
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Polat Alemdar Askere Forum Tarih
Polat Alemdar'ın oynadığı reklam filmi Diğer Videolar 30 Kasım 2010
Polat Alemdar Nokia N73 - N95 ++ Kurtlar Vadisi (KV) Teması - (S60) İNDİR DOWNLOAD FREE THEMAS Cep Temalar 4 Ocak 2009
Polat Alemdar nasıl İskender Büyük oldu? Köşe Yazıları 30 Aralık 2008
Kurtlar Vadisi Ve Polat Alemdar Userbarlar Kaliteli Userbar 20 Eylül 2008
Polateli Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Kilis Kilis Tanıtımı 16 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş