PMC İLE KOLYE nasıl yapılır? Resimli Anlatım..

'Hobiler Ve Videolar' forumunda Mavi_Sema tarafından 23 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  PMC İLE KOLYE nasıl yapılır? Resimli Anlatım.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  PMC İLE KOLYE
  Bu tasarım için 6.3 gramlık PMC kullanmanız yeterlidir.
  Paketi açmadan önce ne yapacağınıza karar verin. Karışık uygulamalarınızda, kendiniz için bir çizim hazırlamak, veya yapacağınız tasarımı önceden oyun hamuruyla denemek faydalı olabilir.
  Paketinizi açın. İçindeki PMC Hamur Tipini spatula yardımıyla bir streç film üzerine alın. Kapatarak biraz yoğurun.
  [​IMG]
  Avcunuzı ve parmak uçlarınızı çok çok az zeytinyağı ile nemlendirin. Streç folyodan PMC’yi alarak elinizde 1-2 kez yuvarlayıp top haline getirin. Daha sonra plastik bir amerikan servis gibi nem çekmeyecek, desensiz bir yüzeye bırakın.

  [​IMG]
  Elinize de aynı servisten avucunuza sığacak kadar bir parçayı, veya plastik çalışma tablasının küçük bölümünü alın. Yine çok hafif zeytinyağı ile yağlayın. Hamurunuzu önce plastik zeminde de yuvarlamaya devam edin. Daha sonra, yine plastik tabla yardımıyla uzatın.
  [​IMG]
  Elinizdeki plastik tabla ile hamurun üzerine hafifçe bastırarak yassılaşmasını sağlayın. Plastik tablayı kaldırın. Uçlarını elinizle biraz sivrileştirin. Hamuru tam orta noktasından bir parmağınızla tutun. (Kalbin alt kısmı) Burarak aynı zamanda kalp şekli verin.
  [​IMG]
  Çalışmanızı yaparken nem ihtiyacı gördüğünüz noktalarda bir sulubaoya fırçasını ıslatın, fazla suyunu peçeteya ucunu değdirerek alın, nemli fırçayı hamurun üzerinde ileri geri sürerek pürüzsüz yüzey elde edin. Kalbin iki ucunu da birbirine suluboya fırçası ile sulandırarak yapıştırın.
  Fön ile yaklaşık 10 dakika kurutun. Yeterince kuruyup kurumadığını anlamak için bir ayna üzerine koyun, yana kaydırın. Ürünün altında su buharı oluşuyorsa kurutmaya devam edin.

  Kuruttuğunuz ürününüze istediğiniz noktalarda törpü ile şekillendirin. Ürününüzün daha mükemmelleşmesi için önce sünger zımpara ile, daha sonra sırasıyla 600, 800, 1200 numaralı kum zımpara setindeki zımparalarla zımparalayın.
  [​IMG]
  Mitsubishi PMC’nizi, evinizde ocak üzerinde kolayca pişirmek mümkündür. Ateşi kuvvetli olduğundan bir piknik tüp, veya ocağınızın yüksek ısılı bölümünü kullanın. Ocakta pişirme telini ocağın üzerine yerleştirin, Ocağı hızlı ateşte yakın. Biraz bekleyerek üzerindeki telin kızarmasını izleyin.
  Ürününüzü bir maşa yardımıyla ocağın en kırmızı yerine yerleştirin.
  Ürünün üzerini, yine maşa yardımıyla dikkatlice tel kafesle ürünün üzerini kapatın.
  [​IMG]
  Ürününüzü 5 dakika boyunca pişirin. Bu sürenin başlangıcında üründe bir yanma gözlemleyebilirsiniz. Bu içindeki organik bağlayıcının yanması ve suyun buharlaşmasından kaynaklanır.
  PMC, dünya çapında sağlık standartlarını oluşturan ve onaylayan ASTM tarafından, her kullanım aşamasında test edilerek, sağlığa zararlı hiç bir madde ve proses içermediğine dair onaylanarak sertifikalanmıştır. (ASTM D 4236)
  Bu, PMC’nin güvenle kullanılabileceği, kullanıcılarda hiç bir zarar oluştumayacağı, çocuklara ve ev hayvanlarına herhangi bir zararının olmadığı anlamına gelmektedir.
  Ürününüz 5 dakika sonunda, beyaz bir renge dönüşecektir. Ocağı kapatarak soğumaya bırakın. Dikkat! Soğumadan elinizle tutmayın, ocak üzerinden alırsanız,ısıya dayanıklı bir zemine bırakın. Ürününüz ocağı kapattığınızda kızgın metal halindedir. Soğuyan PMC tasarımınız fırçalayarak parlatmaya, ya da karartmaya hazırdır. (Özel fırında 800C’de 5 dakika).
  [​IMG]
  Soğuduktan sonra özel fırça ile fırçalarak üzerindeki metal tozunu temizleyin. Parlamaya başlayan 999 ayar gümüş tasarımınızı, spatula’nın arka tarafıyla biraz basınç uygulayarak, üzerine sürterek, parlatın. Bu işlemi yaparken, ürününüzün çizilmemesi için spatulanın keskin kenarlarını tasarımınıza değdirmemeye özen gösterin.
  Dilerseniz en son aşamada ürününüzü bir gümüş parlatıcısı ile parlatın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İLE KOLYE nasıl Forum Tarih
Tüylü Tel İle Çocuklara Kolye Nasıl Yapılır Hobiler Ve Videolar 2 Temmuz 2010
Harika bişey bu, hem bileklik hem kolye Değerli Taşlar ve Takılar 26 Şubat 2010
İki renkli deri ve birkaç boncukla BİLEKLİK VE KOLYE yapımı Değerli Taşlar ve Takılar 8 Aralık 2009
Metin2 - Kolyeler,Kalkanlar,Bilezikler, Küpeler Metin2 5 Aralık 2009
Alice Pearl Kolye ve Bileklik Değerli Taşlar ve Takılar 18 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş