PlayStation 4 Söylentileri

'Oyun Haberleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  PlayStation 4 Söylentileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sony'nin en gözde ürünlerinden PlayStation, PS4 ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Çıkış tarihi ve ürüne ait ilk detaylar konuşulmaya başlandı.

  [​IMG]

  Japonya kökenli kaynaklar, Sony'nin PlayStation 4 (PS4) üzerindeki çalışmalarına dair ilk detaylara yer vermeye başladı. Henüz şirket tarafından konu hakkında bir açıklama yapılmıyor. Ancak internet sitelerinde oldukça detaylı bilgilere rastlamak mümkün.

  PS2 ile PS3 arasındaki geçişte mimari değişikliğe giden şirketin PS4'te hem üretim maliyetlerinin hem de kullanıcıya yansıyacak olan fiyatın daha düşük olması amacıyla bu tarzda bir değişime gitmeyeceği belirtiliyor. PS4'ün, Cell BE adı verilen ve hücresel tabanlı bir mimariyle ve PS3'ün üzerine sadece bazı ufak değişiklikler uygulanarak inşa edilmesi bekleniyor.

  Donanım olarak PS3 ile benzerlikler içerecek olan PS4'teki en büyük değişim ise daha önce Rambus XDR adıyla bilinen belleklerin yerine daha yaygın olarak kullanılan ve daha düşük güç tüketimine sahip DDR3 belleklerin yer alacak olması. Öte yandan üründe 45nm'lik işlem seviyesine de geçiş yapılacak. Çekirdek sayısnı 8'den 12'ye çıkaracak olan Sony, işlemci hızını da PS3'te günümüzde kullanılan 3.2 GHz seviyesinin üzerine çekmeyi planlıyor.

  Ürüne dair tahmini çıkış tarihi ise belli olmaya başladı. PlatStation 4'ün 2010 sonlarında veya 2011 yılı içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - PlayStation Söylentileri Forum Tarih
PlayStation 4 söylentileri Ps2 Ps3 Ve Tüm Oyun Konsolları 30 Ekim 2008
PlayStation Network Ps2 Ps3 Ve Tüm Oyun Konsolları 8 Eylül 2011
NBA Jam (PlayStation 3) 2011 Hile Kodları Oyun Hileleri 30 Mayıs 2011
Playstation 4 ne zaman çıkacak Ps2 Ps3 Ve Tüm Oyun Konsolları 30 Mayıs 2011
Windows Phone 7'li PlayStation Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 11 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş