Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık

'Meslekler Rehberi' forumunda NeslisH tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Piyasa araştırmaları ve reklamcılık programının amacı, çeşitli ürünlere karşı halkın eğilimlerini saptama ve hedef kitlede satın alma isteğini arttırma yöntemleri konusunda çalışacak elemanları yetiştirmektir. Piyasa araştırmaları ve reklamcılık araştırmaları yapan özel firmalarda görev alabilirler.

  Programın Amacı: Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programının amacı, çeşitli ürünlere karşı halkın eğilimlerini saptama ve onlarda satın alma isteğini artırma yöntemleri konusunda çalışacak elemanları yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programında istatistik, sosyal psikoloji, bilgisayar kullanımı, örnekleme, veri toplama teknikleri, reklamcılık, tüketici davranışları gibi dersler okutulmaktadır.

  Gereken Nitelikler: Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programında okumak isteyenlerin sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, girişken, ikna gücü yüksek, yaratıcı kimseler olmaları beklenir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programını bitirenlere "Reklamcılık Meslek Elemanı" ünvanı verilir. Mezunlar piyasa araştırmaları yapan kuruluşlarda araştırmaların planlanması ve yürütülmesinde ekibin bir üyesi olarak görev yapar; anket uygulama, görüşme yapma gibi tekniklerle tüketicilerin belli ürünlere karşı eğilimlerini saptar ve reklam yolu ile onlarda satın alma eğilimleri geliştirmeye çalışır.

  Çalışma Alanları: Reklamcılık ve piyasa araştırmaları programını bitirenler reklamcılık ve piyasa araştırmaları yapan özel firmalarda görev alabilirler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Piyasa Araştırmaları Reklamcılık Forum Tarih
Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Eğitimi Hakkında Bilgi Meslekler Rehberi 30 Eylül 2011
Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Çalışma Alanları Nedir Meslekler Rehberi 30 Eylül 2011
Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık Ne Demektir Meslekler Rehberi 30 Eylül 2011
Durgun Piyasalarda Pazarlama Nasıl Yapılır Diğer Mesleki Bilgiler 11 Ocak 2012
Sermaye Piyasası Kurulu Sitesi - Sermaye Piyasası Kurulu Web Sitesi Konu Dışı Başlıklar 3 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş