Pitbul Köpekleri hakkında Bilgi - Pitbul Köpekleri Ve Özellikleri..!

'Kedi ve Köpekler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 11 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Pitbul Köpekleri hakkında Bilgi - Pitbul Köpekleri Ve Özellikleri..! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Pitbul Köpekleri Ve Özellikleri

  [​IMG]
  Pitbullar 19.yy’dan günümüze kadar gelen vahşi, vahşi olduğu kadarda eğitilirse iyi huylu olabilen köpeklerdir. Sahibi nasıl eğitirse ona göre şekillenirler. Kökeni, özellikleri, kişiliği ve fotoğraflarına haberin devamından bakabilirsiniz.

  Kökeni

  Savaşçı özelliği ile tanınan bu köpek 19. Yüzyıl’da İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerikalı yetiştiriciler tarafından amerikaya getirilen pitbull’lar burada yetenek ve güç kazandılar. Amerikan Köpek Kulübü tarafından “American Staffordshira”, İngiliz Köpek Kulübü tarafından ise “Amerikan Pitbull Terrier” olarak 2 grup olarak sınıflandırılmışlardır.


  Özellikleri

  Ağırlıkları 17-20 kg arasında değişir. Yükseklikleri ise erkeklerde 44-46 cm, dişilerde ise 40-42 cm arasındadır. Güçlü bir gövdeye sahiptir; aynı zamanda çok çeviktir. Kısa kuyrukludur; yatay duruşlu kalın, kısa ve parlak tüyleri vardır.


  Kişiliği

  Çok eski savaş köpeklerinin genini taşıyan Pitbull’lar düşmanla karşılaştıklarında ne kadar cesur olduklarını görebilirsiniz. Düşmanıyla öldüresiye savaşmaktadır. Askeri bir eğitim sonucu sakin, iyi huylu, itaatkar bir köpek olarak eğitilebilir. Sadıklığıyla mülkiyet koruma anlamında çok iyi sonuçlar verir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pitbul Köpekleri hakkında Forum Tarih
Pitbull Cinsi Köpeklerin Eğitimi Kedi ve Köpekler 22 Ekim 2008
Pitbull Köpeği Resimleri ve Özellikleri Kedi ve Köpekler 22 Ocak 2011
Amerikan Pitbull Terrier Hakkında Bilgi Kedi ve Köpekler 27 Nisan 2010
Pıtbull Resimleri Kedi ve Köpekler 23 Ekim 2008
Amerikan Pitbull Terrier Hakkında Kedi ve Köpekler 22 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş