Pirinçten lavantaya güzellik sırları

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 13 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Pirinçten lavantaya güzellik sırları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Doğanın örtüsü yeşil. Milyonlarca bitki bu yeşili oluşturuyor. Son yıllarda güzellik bu "yeşil"in içinde aranıyor... Hem "hızlı" güzel olmak, hem doğal zariflik görüntüsünde olmak, hem de uzun yıllar bu güzelliği saklamak, tabiatın hünerleri ile bağlantılı.

  Doğal güzellik elementleri doğu ülkelerinde uzun ve köklü bir geleneğe sahip. Özellikle son yıllarda da Batı’da keşfedilen etkileri bakım ürünlerinde kullanılarak kendini gösteriyor. Araştırmalarla bir çok bitkiyi bu yönde keşfediyoruz. Örneğin bağ dokusu, saçlar ve tırnaklar üzerinde etkili olan bambu bitkisi, güçlendirici, gerginleştirici, nem kaybını koruyucu ve cilt yaşlanmasını önleyici özellikleriyle inanılmaz bir güzellik iksiri olarak karşımıza çıkıyor. Yağ içinde preslenen kamelya tohumları da cilt koruma işlevina sahip. ( İçinde bambu özleri olan kremlere ve saç bakım ürünlerine bu aralar daha dikkatli bakın)

  Doğal yağlardan her yazıda söz ediyorum. Önemli buluyorum çünkü. Nem kaybını önleyici etkisi kuru ciltlerde dahi hücre yenilenmesini sağlayan bitki özlü yağları denemelisiniz. Örneğin "Ginkgo" adlı bitkinin bileşimindeki etkili maddeler ise kan dolaşımını hızlandırıyor. Bu özelliği ile cilde canlılık ve sağlık katıyor. Gingko ayrıca etkili bir anti-aging maddesi olarak güzellik ürünlerinde öne çıkıyor. Yani doğal ve katkısız yöntemlerle zamanı geriye çevirebilirsiniz. Vücudun bütünlük ve uyumunu sağlayıcı prensiplerinden yola çıkarak, gençliğe ve güzelliğe dair bitkileri mercek altına alıyoruz: Sizin doğanın güzellik kaynaklarındah daha fazla yararlanmanız için…. Çünkü şifalı bitkilerin köklerindeki, saplarındaki, yapraklarındaki, tohumlarındaki ya da yağlarındaki etkili maddelerin her geçen gün yeni bir etkisi ortaya çıkıyor.

  Güzelliğin henüz bilinmeyeni : Pirinç


  Son doğal güzellik gözdelerinden biri de mutfaklarımızın vazgeçilmezlerinden olan pirinç. Bileşimindeki doymamış yağ asitleri, nemlendirici ve antioksidan etkisiyle öne çıkıyor. (Bu yüzden pirinç unu ile yapılan yüz maskelerinde kadınlar hep olumlu sonuçlar alıyor) Özsuyu mineral tuzlar ve esansiyel yağlar açısından zenginliği ve dikkat çeken bu besin maddesi yatıştırıcı özelliğiyle de biliniyor.

  Size daha önce de lavantanın faydalarından söz etmiştim. Lavanta yaprağı nektarının ve adaçayının cildi temizleyici ve dengeleyici etkileri de önemli. Özellikle yağlı ciltlere önerilen temizleme ürünlerinde etkili. (Daha fazla bilgi için 0216 456 64 94 nolu telefından bize ulaşmanız mümkün)

  Saç dökülmesi, seyrelme, cansızlık, kırılma, kepek ve gibi sorunları yaşayan binlerce kadın var. Saç sağlığına önem veren ve saçlarının hızlı uzamasını isteyen kadınlar, kolay şekil alması ve canlı görünmesi için bitkisel bir saç bakımlarına yönelmeli. Bunlar, her yaş grubundaki kadın ve erkekler için uygulanabiliyor. Şimdi kriz dönemideyiz. Sorunlu saçlarınız için gidip çok büyük paralarla bakım yaptırlam yerine doğal yağların ı saçta yarattığı mucizelerden yararlanabilirsiniz.

  Doğal yüz maskelerine de her zaman önem verelim. Çünkü etkisi anında görülüyor. Bu yüzden doğal maskeler kozmetikte de en hızlı güzellik kaynakları olarak gösteriliyor. Yüksek nem içerikli maskeler, cilt hücrelerinin depolarının dolmasını sağlıyor. Dolayısıyla cilt parlak, taze ve pürüzsüz bir görünüme bürünürken, kırışıklıklar gözle görülür bir şekilde azalıyor. Papatya, melissa ve şerbetçiotu ekstreli nemlendirici maskeler ise hassas ve kuru ciltleri rahatlatıyor.

  Cildi genç tutan avakado


  Avakadolu maskelieri de ihmel etmemeli kadınlar. Zengin E ve C vitamini içeriğiyle en etkili anti-aging özelliğine sahip besin. Avakado ayrıca muhteşem bir anti-oksidan olan ve cildi genç tutmak için yararlı meddeler açısından da zengin. İçerdiği yağ asitleri ve vitaminler sayesinde bu koyu yeşil meyve, çok değerli besinler listesinde yer almakta. Dıştan kullanımda, bol miktarda içerdiği A vitamini, hücrelerin yenilenmesini desteklayor. Üst deride kepeklenmeyi nasırlaşmayı önlüyor. B vitaminii, hücre metabolizmasını çok olumlu etkiliyor. Avokadonun etken maddeleri, deriyi kurumasını engelliyor. Özellikle, duyarlı, kuru, yıpranmış ve yaşlanmış derileri geçlendiriyor.

  Doğal güzelliğe ve gençliğe dair her şeyi bize sorabilirsiniz. Ayrıca, bitkisel zayıflama ve sivilce akne ve oluşturdukları izler için kesin doğal çözümler ve selülite karşı doğal önlemlere ilişkin her türlü gelişme hakkında telefonla veya maille bilgi alabilirsiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş