Pinokyo, Pinokyo Kimdir, Pinokyo Karakter Özellikleri Hakkında Bilgiler

'Masal Kahramanları' forumunda SeLeN tarafından 11 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Pinokyo, Pinokyo Kimdir, Pinokyo Karakter Özellikleri Hakkında Bilgiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Pinokyo - Pinokyo Kimdir? Pinokyo'nun Karakter Özellikleri Hakkında Bilgiler Nelerdir
  Disney'in en klasik uzun metrajlarından biriydi. Minik tahta çocuk Pinokyo'nun etli kanlı hakiki bir oğlan çocuğu olmak için uğraşmasını konu alırdı.
  En önemli özelliği yalan söyledikçe bununun uzamasıydı. Hatta abim benim de burnuma bakıp yalan söylediğimi anladığını iddia eder, beni korkuturdu. Bu çizgide çok güzel mavi elbiseli, kelebek kanatlı bir de peri kızı vardı hatırladığım kadarıyla.
   

 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Pinokyo / Pinocchio


  Pinokyo, İtalyan yazar Carlo Collodi' nin 1881yılında yazdığı ünlü çocuk klasiğinin kahramanıdır. Yalan söyledikçe burnunun uzamasıyla meşhurdur.

  Pinokyo, önce Kiraz usta tarafından sıradan bir odun olarak bulunur. Kiraz usta konuşan kütüğü bulunca çok şaşırır. Bu yüzden arkadaşı Gapetto usta ondan kütük isteyince hiç düşünmeden hem ağlayan hem gülen kütüğü ona verir. Böylece asıl hikaye başlamış olur.  [​IMG]


  Pinokyo türlü türlü yaramazlıklar yapar. Bir keresinde arkadaşıyla birlikte oyuncak kentine gitmiştir. Burada Perşembe günleri okul yoktur ve hafta sonu okul tatildir. Bu kentte haftanın 5 günü perşembe günüdür ve geri kalan günler hafta sonudur. Çocuklar burada ders çalışmadıkları için eşeğe dönüşmüşlerdir. Satıcı da onları satarak zengin olmuştur. Pinokyo, eşek haliyle tam ölecekken Mavi peri onu çocuğa dönüştürmüştür.  [​IMG]


  Tahtadan bir kukla olarak yaratılan Pinokyo'nun tek isteği Gapetto babasının dileği gibi gerçek bir oğlan çocuğu olmaktır. Ama bunu elde edebilmesi için egoist kişiliğinden vazgeçmesi gerekecektir. Bunun için Gepetto'nun sevgi dolu yuvasından ayrılıp dünyayı keşfetmek üzere eğitici bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sonunda Pinokyo mavi peri tarafından gerçek bir çocuğa dönüştürülür.
   

 3. ya 1 iniz bana bu masalın tüm kahramanlarını yazabilirmi yarın ödevim var türkçeden nolur
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pinokyo Pinokyo Kimdir Forum Tarih
Pinokyonun özellikleri kısaca nelerdir Masal Kahramanları 25 Şubat 2014
Pinokyo Çocuk Masalı Çocuklara Masallar Fıkralar 3 Ocak 2011
Pinokyo Çocuk Şarkısı Çocuk Şarkıları & Videolar 10 Temmuz 2010
Pinokyoyu Boyayalım Okul Öncesi Eğitim 8 Nisan 2010
Pinokyo bunalımda:)) Fıkra & Komik Yazılar 20 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş