Piercing ve dövme de AIDS tehlikesi

'Genel Sağlık' forumunda Siraç tarafından 3 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Piercing ve dövme de AIDS tehlikesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Piercing ve dövme de AIDS tehlikesi

  Özgür SARI/KONYA, (DHA)

  [​IMG]

  KONYA'daki Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Selma Çivi, piercing ve dövmede AIDS tehlikesi olduğunu belirtti. Prof.Dr. Çivi, sağlık görevlileri dışında başkası tarafından yapılan piercing ve dövmenin, AIDS ve kanla buluşan birçok hastalığa zemin hazırladığını söyledi.

  Kanla bulaşan yaklaşık 40 enfeksiyon hastalığının olduğunu anlatan Prof.Dr. Çivi, AIDS gibi kanla bulaşan hastalıklara karşı insanlar piercing ve dövme yaptırırken çok dikkatli olması gerektiğini söyledi. Prof.Dr. Selma Çivi, “Ehil olmayan kişilerin yaptıkları piercing ve dövme kanla bulaşan birçok hastalığa zemin hazırlar. Bu yöntemleri uygulayan kişiler mutlaka cihazlarını steril bir şekilde tutmaları gerekir” dedi. Prof. Dr. Çivi, piercing ve dövme yapan kişilerin mutlaka sağlık personeli olması gerektiğini bildirirken şöyle devam etti:
  “Piercing ve dövme yapan kişiler mutlaka Sağlık Bakanlığı personeli olması lazım. Ancak, bazı insanlar birbirlerinden öğrenerek bu yöntemi uyguluyor. Hatta bazı kuaförler bile bilinçsizce insanlara piercing ve dövme yapıyor. Bunlar tıbbi bilgiden yoksun ve cihazlarını mikroplu bir şekilde kullanıyor. Burada Sağlık Bakanlığı'na büyük iş düşüyor. Sağlık Bakanlığı, insan vücuduna müdahele edilen bütün araştırmalarda ehil insanların bu yöntemleri yapması koşulu getirmesi lazım. Önüne gelen piercing ve dövme yapmamalıdır.”
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Piercing dövme AIDS Forum Tarih
Piercing Modelleri 2015 Değerli Taşlar ve Takılar 9 Kasım 2011
Piercing Nedir – Piercing Nasıl Takılır ? - Piercing Çeşitleri Nelerdir Hobiler Ve Videolar 24 Aralık 2010
Kızıl Saçlı Kızın Avatarları, Resimleri / Piercingli Bayan Avatarları / Yeni Avatars Avatar Resimleri 7 Kasım 2009
Armor Piercing 8 [Admin CP Style] (Dark, Grey and Orange) vBulletin Destek ve Sorunlar 11 Ekim 2009
Piercing Güzellik & Bakım 6 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş