Photoshopta Albüm Yapımı Resimli anlatım

'Photoshop Dersleri' forumunda SeLeN tarafından 14 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Photoshopta Albüm Yapımı Resimli anlatım konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Photoshopta albüm yapmak - Photoshopta albüm nasıl yapılır - Photoshop dersleri - Photoshop öğreniyorum  İnternette birçok yerde paylaşılan fotoğraf arka planlarını neden kendimiz yapmayalım değil mi? Hazırı varken neden uğraşayım diyenler olabilir bunun cavabı basit aslında, uğraş vererek photoshopu bu şekilde öğrenebilirsiniz. Neyse az konuş çok çalış prensibine bağlı kalarak hemen dersimize başlayalım.

  Şimdi ilk olarak 768×1024 pixel boyutunda çalışma ekranımızı oluşturalım ve alanımıza rectangle tool aracını kullanarak şekildeki gibi beyaz bir dikdörtgen çizelim.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Şimdi kullanmak istediğimiz bir resmi (aile,manzara, vs. herhagi bir resim) çalışma alanımıza alıyoruz ve oluşturduğumuz beyaz dikdörtgenimizin içerisine alıyoruz,resmi alana koyduktan sonra çerçevemizdeki fazla kısımları ctrl+t tuşu yardımıyla tekrar ölçeklendirebilirsiniz.

  [​IMG]

  Şimdi çerçevemizi seçiyoruz ve layer üzerinde sağ tıklayıp rasterize type dedikten sonra çerçevemizi resim formatına dönüştürüyoruz. Ardından uygulayacağımız efektler için arka plan renginizi açık bir renk tonu yapmanız efektleri görmeniz açısından sizin için daha iyi olacaktır. Şimdi çerçevemizi seçiyoruz ve sağ tıklayıp blending options kısmına geldikten sonra ayarlarımızı resimdeki gibi yapıyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]


  Ve çerçevemiz şu görünümü alır.

  [​IMG]

  Şimdi çerçevemizin bir kopyasını oluşturuyoruz ve oluşan kopya ile birlikte resmimizide shift tuşuna basılı tutarak seçtikten sonra ikisi birlikte seçiliyken sağ tıklayıp merge layer seeneğine tıklıyoruz ve iki resmi birleştirmiş oluyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]


  Şimdi çerçeveli resim adlı layerımıza tıklayıp ctrl+t tuşları ile birlikte boyutunu küçültüyoruz, ardından yine başka istediğimiz bir resmi alanımıza aldıktan sonra çerçeve adlı layerımızın üstüne yerleştiriyoruz bu işlemi resimlerinizin çokluğuna göre tekrarladıktan sonra işte aile albümümüz yada favori resim albümünüz hazır.

  [​IMG]

  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Photoshopta Albüm Yapımı Forum Tarih
Photoshopta Ateş Efekti Nasıl Yapılır Photoshop Dersleri 1 Ağustos 2012
Photoshopta Fotoğraf Birleştirme Photoshop Dersleri 9 Temmuz 2011
Photoshopta bulut nasıl yapılır Photoshop Dersleri 29 Mart 2011
Photoshopta vektörel çizim resimli anlatım Photoshop Dersleri 28 Mart 2011
Photoshopta Spiral Yada Kıvrımlı şekiller Yapmak (Resimli Anlatım) Photoshop Dersleri 7 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş