Photoshop pen toolla sarmal ışık efekti

'Photoshop Dersleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 29 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Photoshop pen toolla sarmal ışık efekti konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Photoshop pen toolla sarmal ışık efekti

resimimizi acalım ve yenibir layer olusturalım (ctrl+shift+n)
    ve pen tool aracını seçelim ve aşşağıdaki gibi resimimizdeki sahsın yada objenin etrafını cizelim

2. adım:
    brush tool(b) u secelim ve aşağıdaki ayarları yapalım

3. adım:
    tekrar pen toolu sectikten sonra resimimizin üzerine sağ tıklayalım ve "Stroke Path"seceneğini secelim assağıdaki gibi yapalım ''ok'' diyelim

eraser tool (e) ile silinmesi gereken yerleri silelim

4. adım:
    layerimizin üzerine sağ tıklayarak "Blending Options" seceneğini secelim ve ayarları aşşağıdaki gibi yapalım

outer glow:

inner glow:

5. adım:

filter>blur>blur diyoruz ve 6 px yapıyoruz ok diyip cıkıyoruz
    isteyen aynı katmana brush toolu kullanarak 4-5 px lik noktolar koyabilir

6. adım

layerimizin üzerine tekrar sağ tıklıyarak duplice layer diyoruz...
    ve yeni layerimize sağ tıklayarak clear layer style diyoruz
    elde ediceğimiz görüntü:

7. adım:

1. adim da yaptıgımız seyi biraz daha kaydırarak yapalım ve 2.,3.,.4., adımları tekrar uygulayalım(bu seferkini biraz daha ayrını düşürerek yapın daha iyi oluyor)

8. adım:

rengi acmak için dodge tool(o) u kullanın..

9. adım:

Son olarak efektimize biraz titrek parıltı eklemek için 1. spiral layerina CTRL basılı tutarak 1 kez tıklayın. Spiralın seçim haline geldiğini görürsünüz. Sonra Select - Modify - Expand" ı seçin 7px değer verin.ve tekrar modify>feather secin ve 10 px değer verin
    [​IMG][​IMG]

(alıntı)

Yükleniyor...