Photoshop ile sıcak bakışlı gözler..

'Photoshop Dersleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Photoshop ile sıcak bakışlı gözler.. konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Çalışmamızda sıcak ve seksi bakan gözler yapacağız ilk olarak çalışmamızda kullanacağımız resmi açalım
    PhoToshopta SıcaK BakışLı GözLer..
    CTRL+SHİFT+N Yeni bir layer ekleyelim layer adını
    Lasso Tool aracını seçelim Shift tuşuna basılı olarak her iki gözü seçelim örnek resim

Brush tool fırça alalım seçili oalan gözün üst kısmına gölge verecek şekilde gezdirelim örnek resim
    Photoders layer mode Multiply yapalım opacity değerini 40% yapıyoruz
    Seçimi kaldıralım Ctrl+D Elliptical Marguee Tool aracını seçelim shift tuşuna basarak background layer üzerinde her iki göz bebeğini seçili yapalım
    Modify>Feather 5 px selection verelim
    Seçili göz bebeklerini kopya paste yapalım layer adını iris olarak değişelim
    Filter>Sharpen>Unsharp Mask seçelim seçenekleri yapalım
    İris layer opacity 60% yapalım Dodge tool arcını seçelim Options Bar üzerinde ayarları yapalım
    Gözbebekleri layer üzerinde gözlere buğulu bir görünüm vermek için Dodge tool aracı ile uygulamamızı yapalım örnek resimde işaretli kısımlar
    İris layer üzerine yeni bir layer ekleyelim layer adına Light olarak belirleyelim Brush tool aracını seçelim yumuşak 8 px bir fırça seçimi yapalım beyaz renk ile örnek uygulamayı yapalım

Light layer mode Overlayyapalım yeni bir layer ekleyelim layer adı kirpikler olsun damla aracını seçelim işaretli yerden renk alalım
    Brush tool fırçamızı seçelim örnek resimde görüldüğü şekilde kirpikler layerimize işlemi yapalım
    Filter>Gaussian Blur uygulayalım
    Kirpikler layerimizin layer mode Soft Light yapalım
    Eraser tool silgimizi seçelim soft bir fırçamız olsun örnek resimde görüldüğü şekilde kenarları temizleyelim.
    Final
    Karşılaştırma yapalım

Yükleniyor...