Photoshop Davetiye Hazırlama Dersleri

'Photoshop Dersleri' forumunda DeMSaL tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Photoshop Davetiye Hazırlama Dersleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Photoshop Davetiye Hazırlamak - Photoshop Davetiye Hazırlama nasıl yapılır


  Resimli davetiye hazırlarken öncelikle kullanacağınız fotoğrafların kaliteli olmasına dikkat edin. Kendi fotoğraflarınızın çok koyu, karanlık olmamasına dikkat ediniz. Bu tür fotoğrafları resimli davetiyelerde kullanmaktan kaçının.
  Çünkü bu tür fotoğraflar seçtiğiniz fon ile bütünleşmesi sorunlu olacağı gibi baskıda da net sonuçlar ortaya çıkarmayacaktır.

  Şayet bu tür fotoğrafları kullanmayı düşünüyorsanız o zaman bu fotoğrafların üstüne yeni bir katman oluşturarak bu fotoğrafları fon olarak kullanmayı deneyin. Üstüne koyduğunuz katmanın saydamlığını photoshop ta layer penceresinde %100 yazan bölümden bu değeri düşürerek ayarlayabilirsiniz.

  Resimli davetiye hazırlarken fotoğraflarınızın arkasına seçtiğiniz fonu da internetten kullanacaksanız bu arka fonun 300 dp da ve davetiye ebatınıza uyarladığınızda nasıl sonuçlar verdiğini kontrol ediniz.

  Google'den arayarak bulduğunuz arka fonlar genelde 72 dp dir. Ve bir çoğu baskıya uygun gibi görünsede çalıştığınız ebata uygun değilse sonuç iyi olmayacaktır. Bu nedenle bulduğunuz fonların yüksek ebatta olmasına dikkat edin. Böylelikle sizin davetiye ölçünüze düşürüldüğünde kayıp olmayacaktır ve dp sini yükseltiğinizde sonuçlar daha net olacaktır.

  İdeal Resimli Davetiye Ölçüleri

  Resimli davetiyelerinizi hazırlarken zarf ebatlarını dikkate almanız gerekir. Size verilen ölçü standart resimli davetiye ölçüleridir. Bu ölçülerin dışına çıkabilirsiniz elbette. Fakat zarf ölçülerinden emin değilseniz mutlaka matbaacınızla görüşünüz.

  Resimli davetiyelerde ideal boyut 10,5 Cm 17 Cm'dir. Bu ölçü davetiyenin net ölçüsü olmakla birlikte 1-3 mm fazla yada eksik kesim alanlarına sahiptir. Bu nedenle davetiyede kesilmemesini istediğiniz resimleri yada yazıları 10,5 cm 17 Cm alanın 10 mm içinden çalışınız. Bu sayede davetiyeniz kesim sonrası bir yandan çok kesilmiş bir yandan farklı bir görüntü oluşmuş olmaz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Photoshop Davetiye Hazırlama Forum Tarih
Photoshopta Ateş Efekti Nasıl Yapılır Photoshop Dersleri 1 Ağustos 2012
Photoshop İle Yüz Güzelleştirme Videolu Anlatım Videolu Anlatımlar ve Sorular 30 Kasım 2011
Photoshop İle Yüz Değiştirme Videolu Anlatım Videolu Anlatımlar ve Sorular 25 Kasım 2011
Photoshop İle Şeffaf Simge Yapma Videolu Anlatım Videolu Anlatımlar ve Sorular 22 Kasım 2011
Photoshop İle Saç Kesimi Videolu Anlatım Videolu Anlatımlar ve Sorular 21 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş