Photoshop Alevli Yazı yazmak

'Photoshop Dersleri' forumunda Siraç tarafından 24 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Photoshop Alevli Yazı yazmak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Photoshop Alevli Yazı yazmak

  1. Toolbardan Foreground 'u beyaz, Background 'u siyah yapın .Sonra "File/New" seçeniğini "Mode : Grayscale" ve "Contents : Background Color" olacak biçimde siyah bir sayfa oluşturun Type Mask Tool ile. Kalın karakterli yazı kullanın veya "Bold" seçeneğine bir tik atın. Alt-del ile seçili alanı beyaz ile doldurun "Select/Save Selection" ile seçiliği kaydedin Şeçiliği giderin ( Ctrl + D )

  [​IMG]

  2. "Image/Rotate/90 CW" ile resmi 90 derece döndürün, "Filter/Stylize/Wind" 'i seçin "Wind : Right" yapın,bunu iki kere tekrarlayın ( Ne kadar tekrarlarsanız ateş o kadar yükselir. Normal olarak uyguladıktan sonra tekrar Control-F ile birkez daha uyguladım)) image/rotate/90ccw ile eski haline döndür.

  [​IMG]

  3. 2.0 değerlik "Filter/Blur/Gaussian Blur" yapın. ( Böylece ateşi yumuşattınız )

  [​IMG]
  4. Ayarlara dokunmadan "Filter/Distort/Ripple" yapın. (Şimdi ise ateşi dalgalandırmış olursunuz.)
  [​IMG]

  5. "image/Mode/Indexed Color" image/Mode/Color Table" yapıp "Table :Black Body" yi seçin Şimdi Channels menüsüne gidin ve #2 yazan kanala tıklayın.(kanal mavileşecek)Sağ tuşla Duplicate Channel deyinve ayarlara dokunmadan okeyleyin ! #2 copy isimli bi başka channel 'ın oluştuğunu göreceksiniz. Bu channel'ı seçip "Filter/Other/Minimum" deyin ( 1.0 değerlik) Sonra "Filter/Disort/Ripple" deyip dalgalandırın Ctrl + e ile resminize dönüp "image/Mode/RGB" ile resmi RGB yapalım sonrada "Select/Load Selection" ile seçililiği çağıralım,Burada channel penceresinden #2 copy i seçelim Del tuşuna basarak alevin içini siyah yapalım böylece önceki alev uygulamamızdan farklı olarak daha keskin bir alevli yazı elde etmiş olduk , Sonunda Ctrl + D ile seçililiği giderebilirsiniz !

  [​IMG]


  alıntı
   

Bu Sayfayı Paylaş