Photoshop İle Zincir Yapmak

'Photoshop Dersleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 2 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Photoshop İle Zincir Yapmak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  1-) İlk önce, 500 x 100 pixels ebadında Resolution 300 pixsels/inch, RGB color ve background contents white seçili yeni bir çalışma sayfası açalımalt resimdeki gibi.
  [​IMG]

  2-) Edıt menüsüne girerek Edit > Preferences > Guides & Grid şıkkını seçelim ve Gridline every 20 pixels Subdivisions: 1. yaparak ok tuşuna basalım.

  3-) View menüsüne girerek, View > Show > Grid şıkkına tıklayalım.

  4-) Sol alttaki renkleri Set foreground color # 362F2D , background coloru # A0410D şeklinde alt resimdeki gibi ayarlıyalım.
  [​IMG]

  5-) Rectangle Tool kutusundan Rounded Rectangle Tool şıkkını seçelim alt resimdeki gibi.
  [​IMG]

  6-) üst kısımdaki ayar çubuğundan Radius: 30 px. yapalım ve 3-5 grid aralıgında alt resimdeki resmi çizelim.
  [​IMG]

  7-) Yine üst kısımdaki ayar çubuğundan Add to shape area (+) butonuna basalım ve zencirimizin diğer halkalarını oluşturalım alt resimdeki gibi.
  [​IMG]

  :cool: Üst kısımdaki ayar çubuğundan Subtract from Shape (-) butonuna basarak zencir halkalarımızın ortalarına, 3 grid aralığında boşluklar açalım alt resimdeki gibi.
  [​IMG]

  9-) Üst kısımdaki ayar çubuğundan Create new shape layer butonuna basarak ilk önce zencirimizin yatay görünümünü oluşturan halkalardan bi adet çizelim ve üst ayar çubugundan Add to shape area (+) butonuna basarak diger yatay halkaları çizelim alt resimdeki gibi.
  [​IMG]

  10-) Yukarıdaki View menüsünden View > Show > Grid şıkkına tıklayarak grid ızgarasını kaldırarak, Sag alt köşede bulunan layer menüsünden Shape 1 layerine tıkladıktan sonra, Add a layer style (f) butonuna tıklayarak açılan pencerede alt resimdeki ayarları yapıyoruz. NOT: Structure deki sarı rengi önce sarı rengin üzerine tıklayıp, daha sonra sol alttaki ayarlamış olduğumuz siyah Set foreground color üzerine tıklayarak ok tuşuna basın.
  [​IMG]

  11-) Bevel and Emboss menüsüne girerek alt resimdeki ayarları yaptıktan sonra ok tuşuna basıyoruz.
  [​IMG]

  12-) Sağ alt köşedeki layer menüsünde bulunan Shape 1 sag tuşla tıklayarak açılan menüden Copy Layer Style seçtikten sonra Shape 2 üzerine gelerek sağ tuşa tıklayıp açılan menüden Paste Layer Style tıklıyoruz ve alt resimdeki görünümü elde ediyoruz.
  [​IMG]

  13-) şimdi arkadaşlar Shape 1 tekrar tıklayarak yukarıdaki Filter menüsünden Filter > Distort > Ocean Ripple tıklayarak açılan menüden Ripple Size: 9 ve Ripple Magnitude: 9 ayarlayarak ok tuşuna basıyoruz. zencirimizin yatay yani Shape 2 halkasını seçerek aynı işlemi onada uyguluyoruz ve zencirimizin görüntüsü alt resimdeki gibi oluyor.
  [​IMG]

  14-) tekrar Shape 1 seçerek Filter menüsünden Filter > Noise > Add Noise seçerek açılan pencerede Amount 5%, Gaussian ve Monochromatic seçili durama getirerek ok tuşuna basıyoruz. zencir halkamızın yatay yani Shape 2 layerinede aynı işlemi uyguluyoruz. ve görüntü alt resimdeki gibi oluyor.
  [​IMG]

  15-) son olarak zencirimize birazda gölge ekleyelim. Shape 1 tıkladıktan sonra Add a layer style (f) butonuna tıkladıktan sonra açılan menüden Drop shadow şıkkına tıklayıp Distance degerini 8 yapıp ok tuşuna basıyoruz aynı işlemi halkamızın yatay yani Shape 2 layerine tıklayarak uyguluyoruz ve sonuç alt resimdeki gibi olacaktır.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Photoshop İle Zincir Forum Tarih
Photoshop İle Yüz Güzelleştirme Videolu Anlatım Videolu Anlatımlar ve Sorular 30 Kasım 2011
Photoshop İle Yüz Değiştirme Videolu Anlatım Videolu Anlatımlar ve Sorular 25 Kasım 2011
Photoshop İle Şeffaf Simge Yapma Videolu Anlatım Videolu Anlatımlar ve Sorular 22 Kasım 2011
Photoshop İle Saç Kesimi Videolu Anlatım Videolu Anlatımlar ve Sorular 21 Kasım 2011
Photoshop İle Saç Rengini Değiştirme Resimli Anlatım Photoshop Dersleri 20 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş