Photoshop İle Dokunaç

'Photoshop Dersleri' forumunda Siraç tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Photoshop İle Dokunaç konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Photoshop İle Dokunaç

300×300 ebatında bir dosya acıyoruz va backgroun rengini #B9CCD9 olarak belirliyoruz yeni bir layer acıp rectangular marquee tool ile yandaki resimdeki gibi bir seki ciziyoruz

Siyah dikdortgenimizin secimini gidermeden yeni bir layer acıyoruz va beyaz ile dolduruyoruz

Beyaz Layerımız’a 4 şiddetinde Gaussian Blur uyguluyoruz.[​IMG] ve Ctrl+E ile Sihay+Beyaz Layerları birleştiriyoruz Ve layerımıza Dokunac ismini variyoruz

Edit>Transform>Distort u seciyoruz ve Shift+Alt tuslarına basılı tutarak Yandaki Şekli veriyoruz

Filter>Distort>Shear’ı kullanarak kafanıza gore bi sekil oluşturun Benimki Yandaki Gibi oldu

Filter>Artistic>Plastic Wrap kullanıyoruz ayarlarıHighlight Strenght : 9
    Detail : 9
    Smoothness : 2

Birazda drop shadow uyguluyoruzBlend Mode: Normal
    Color: Black
    Opacity: 30 %
    Angle: 90
    Distance: 2
    Spread: 0
    Size: 5

Yeni bir Layer acıp Ismini Kan Olarak Ayarlıyoruz Brush Tool ile sekildeki gibi cizimler yapıyoruz Not:Kullanılar Brush’ı Sitemizin Download bolumunde bulabilirsiniz

Ctrl ile Dokunac Layerını Secip Ctrl+Shift+i tuslarına basıp Secili alanı Delete Tusuyla temizliyoruz Biraz Hayalgucunuzu kullanırsanız Degisik Sonuclar Alabilirsiniz

Yükleniyor...