Peygamberlerin insanlardan seçilmesinin sebepleri kısaca

'Dini Sorular ve Cevaplar' forumunda SeLeN tarafından 28 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. Peygamberlerin insanlardan seçilmesinin sebepleri kısaca konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    çok sağolun Allah razı olsun sizin sayenizde ödevimi yaptım

Allah, insanları yarattıktan sonra bir de insanlara rehberlik yapması, Allah’ın emirlerini ve yasaklarını barındıran kutsal kitaplarını insanlara anlatmak için elçiler göndermiştir. İnsanlara gönderilen elçiler yine insanların içinden gönderilmiştir.

Peygamberlerin insanlardan seçilmesinin nedenleri;

– Allah’ın kullarından istediklerini insanlara rahatça ve anlayacakları bir dilde anlatabilmeleri için,

– Allah’ın emir ve yasaklarını insan olarak kendileri uygulayarak diğer insanlara örnek olmaları için,

– Eğer peygamberler insanlar içinden seçilmeseydi melekler ya da cinler peygamber olacaklardı. Bu durumda münafıkların dini reddetmeleri daha kolay olacaktı. İnsanlar emirlerin insanlara değil cinlere verileceğini iddia edebileceklerdi.

– Peygamberler insan olmasaydı insanların evlenmek, yemek, kızmak ve sevinmek gibi beşeri konularda fikirleri olmayacaktı.

Tüm bu nedenlerden dolayı Allah, peygamberlerin insanlar içinden seçilmesini doğru bulmuştur. Nitekim ki Allah, biz kulları için en güzel olanı istediği için bu konuda da biz insanları düşünmüştür.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Ekim 2015

2. SAOLUN ÖDEVİM BİTTİ SAYENİZDE ŞİMDİ BİLGİSAYAR OYNAYABİLİRİM:D:D:D:D:D:D:p:p:cool::cool:

3. çok sagol allah razı olsun sagol :D:D :D:D:D:D:D:D

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Ekim 2015

4. hela size <3 <3 <3 <3 ♡♡♡♡♡♡》çok yardımcı oldunuz saolun

5. çok teşekkür ederim. Hocadan bir 100alırım herhalde. Harika cevaplamışşsınız.:) Teşekkür ederim.

6. cok sagulun isime cok yradı sınavdan 100 aldım:oops:

7. sağlun var olun bişey olun çok teşekkürler

8. Çok Sağolun ;)

9. çoooooooooooooookkkkkkkk teşekkür ederim tam not aldım sağolunnn:):):):):rolleyes::rolleyes:

10. Çok teşekkür ederim

11. sayenizde ödevim bittii.... ALLAH işini gücünüzü rast getirsin..... ALLAH razı olsun tekrardan tesekkürlerrrrrr.....:):):):):):) :p:p:p:p:p

12. Çok yardımcı oldunuz

13. allah sizden razi olsun sayenizde din hocamizin cetvelinden kurtuldumm vaska care bulamamistim hoca az olunca kiziyorr cetvel yiyecektim m sayenizde kurtuldumm hoca cok guzel olmus dedi cok beğendii <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 :p :p :-D :-D :) :) :-* :-* =-O =-O. ;-) o_O o_O o_O

14. :pTeşekkürler.Ödevimi değilde araştırmam da çok yardımcı oldu.:p

15. cr7

cr7

çok saolun ödevim 2 dakikada bitti

16. çok süper bir cevap

• 1- İnsanlara gönderilmeleri
    • 2- İnsanların ihtiyaçlarını bilmeleri
    • 3- İnsanlarla iletişim kurabilmeleri
    • 4- İnsanları anlayabilmeleri
    • 5- İnsanlara örnek olabilmeleridir
    • Kısaca Bunlardır
    • ( Yeni müfredata uygun olarak yazılmıştır...)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2015

17. Çok teşekür ederim yardım etiğniz icin:p:p:p

18. Allah razı olsun sizlerden cok teşekür ederim

19. allah sizden razı olsun

Yükleniyor...