Peygamberimizin Süt Kardeşleri - Hz. Muhammed'in Süt Kardeşlerinin Adları

'Peygamber Efendimiz (S.A.V)' forumunda Eylül tarafından 6 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Eylül

  Eylül Site Yetkilisi Editör

  Peygamberimizin Süt Kardeşleri - Hz. Muhammed'in Süt Kardeşlerinin Adları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hz Muhammedin Süt Kardeşleri
  Hz Muhammedin Süt Kardeşlerinin İsimleri
  Peygamber Efendimizin Süt Kardeşleri  Peygamberimizin Süt kardeşleri şunlardır::Abdullah b. Haris, Üneyse binti Haris,Şeyma bint-i Haris.


  Peygamberimizi Yetim olduğu için Arap kadınları kabul etmemiş; sadece kabilesine ***ürecek çocuk bulamayan Halime, eli bos gitmemesi için peygamberimizi kabul etmişti.Peygamberimizi aldıktan sonra Halime ve Ailesinin yaşam tarzı bir anda değişti.


  Bunlardan bazılarını Halimenin dilinden dinleyecek olursak; Halime Hatun der ki;`` İçinde bulunduğumuz kuraklık ve kıtlık yılında hiç bir şeyimiz kalmamıştı. Ben, kır merkebimin üzerinde idim.Yanımızda, yaşlı bir devemiz vardı,bize bir damla süt vermiyordu.


  Üzerinde bulunduğum merkebin ağır yürümesi yol arkadaşlarımı çileden cıkartıyordu.Nihayet Mekke’ye varıp emdirilecek oğlan çocukları aramaya başladık. İçimizden hiç bir kadın Muhammedi almak istemiyor,ondan uzak duruyorduk. Çünkü, bizler emdireceğimiz çoçuğun babasından bahisse kavuşmayı ve ondan armağanlar almayı bekliyorduk.


  Bir ara Muhammed in dedesi Abdulmuttaliple karşılaştım,bana; İsmin nedir ?diye sordu.


  Halime dedim. Bana;Ey Halime! Benim yanımda bir yetim çocuğum var onu emzirmek için Beni Sa`d kabilesi kadınlarına teklif ettim öksüz olduğu için kabul etmediler. Sen kabul eder misin? Ben ,``bana biraz müsaade ette kocama bir danışayım``dedim.


  Hemen kocamın yanına döndüm,ona haber verdim. Kocam izin verince Muhammedi aldım.


  Muhammed bize gelince,evimiz öyle bereketlendi ki kocam la hayretler içinde kaldik.Sütü çekilmiş olan devemizde sütler fazlaca akmaya, zayıf olan merkebimizi,yolda başka hiç bir binek hayvan geçememeğe,davarlarımıza inen süt hiç bir davara inmemeye başladı.


  Peygamberin Çocukluğu daha değişikti. Daha iki Aylık iken,her tarafa yuvarlanmaya çalışıyordu.Üç Aylık olunca Day durmaya çalışıyordu.Dört Aylık olunca, duvara tutunup yürüyordu.Beş Aylık olunca bir yere tutunmadan yürüyebiliyordu.Altı Ayı tamamlayınca, yürümeyi hızlandırmıştı.Yedi Aylık iken her tarafa gidebiliyor,koşabiliyordu. Sekiz Aylık iken,konuşuyor,konuşulanı anlayabiliyordu.On Aylık iken Ok atabiliyordu. İki Yılı doldurduğu zaman,oldukça, iri ve gösterişli bir çocuk olmuştu.Onu Annesine ***ürdük, Amma,biz,Onun yüzünden gördüğümüz hayır ve bereketten dolayı, Yanımızda bir müddet daha tutmaya çok istekli bulunuyorduk.
   

 2. çok tşkr ederim yardım ettiğiniz için
   

 3. yaaaa siz olmasanız biz naparız bütün ödevlerimi bu siteden yapıyorum bize çok yardımcı oluyorsunuz çok teşekkürler
   

 4. alt alta verseydiniz peygamberimizin süt kardeşlerini
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Peygamberimizin Süt Kardeşleri Forum Tarih
Peygamberimizin kaç çocuğu vardır kısaca Peygamber Efendimiz (S.A.V) 18 Şubat 2017
Peygamberimizin haksızlıklara karşı tutumu Peygamber Efendimiz (S.A.V) 23 Ağustos 2014
Peygamberimizin Eğitime Verdiği Önemi Anlatan Yazı Peygamber Efendimiz (S.A.V) 26 Şubat 2014
Peygamberimizin yetimlere şefkati hakkında kısaca bilgi Peygamber Efendimiz (S.A.V) 19 Şubat 2014
Peygamberimizin Danışarak İş Yapmasına Örnek Peygamber Efendimiz (S.A.V) 5 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş