Pes 2009 Oyun Tanıtımı Download İndir Bilgiler

'Oyun Haberleri' forumunda UquR tarafından 26 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Pes 2009 Oyun Tanıtımı Download İndir Bilgiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  PES 6 oynanabilirliği ile tüm oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Fakat grafik konusunda oyuncuların yeni nesil beklentisi vardı. PES 2008 ile Konami bu beklentiyi karşıladı. Grafik konusunda PES 2008 iyiydi, ama bazı yerlerden açıkları vardı. Top fiziği ve oynanabilirlik konusunda çok hatalar içeren bir yapımdı. Topun fiziği o kadar kötüydü ki, oyunculara çarpan top alakasız sekiyordu, uzun atılan toplar güdümlü füze gibi gidiyordu. Konami bu hatasını kabul etmişti. Dönüm noktası PES 2009 olmalıydı.

  Evrim 2009

  Yapımcılar bir yandan PES 2008deki hataları düzeltmeyi düşünürken bir yanda da yeniliklerin olması gerektiğinin kanısına vardılar. Lisans sorunu her zaman PESde olacaktı. Çünkü EA bazı liglerin tüm haklarını satın almıştı ve Konaminin elinden bir şey gelmiyordu. Oyuncuların PES konusunda en büyük şikâyeti bu lisans olaylarıydı. Konami yapacağını yaptı ve UEFA Şampiyonlar Liginin lisansını 4 yıllığına satın aldı. Lisans olayında bizi pek memnun edemeyen Konami, Şampiyonlar Ligindeki lisans başarısını maalesef liglerde gösteremedi. İngiltere Liginden sadece birkaç takım lisanslı. Onlar dışındaki takımların hala logo ve isim sorunu mevcut. Almanya Ligi yine yok.

  Menü ve müzikler

  Konaminin değişiklik konusunda kararlı olduğunu yapımı açtığınızda görüyorsunuz. Artık o eski atari oyunları tarzı menülerden kurtulduk. Çok hoş, sıra dışı bir menü olmuş. Menüde değişiklik sadece arka planla kalmamış müziklerin de üzerinde durulmuş; yapıma uyumlu güzel soundtrack eklenmiş. Şampiyonlar Ligi modunu açtığınızda meşhur Şampiyonlar Ligi müziği çalıyor, o da çok hoş bir ayrıntı olmuş. Modlar sırayla; UEFA Champions League, Exhibition, Become a Legend, Master League, League-Cup ve Network. Burada gözümüze tanıdık gelmeyen mod Become a Legend. Konami yapım çıkmadan bu mod üzerinde çok durdu. Reklamı baya yapıldı. Akıllarda soru işareti bırakıyordu. Master League kalitesinde bir mod olacak mıydı?

  Yapımı açar açmaz merakımdan ötürü Become a Legenda girdim. İsminden anlaşılacağı üzere bu modda amacımız bir futbolcuyu efsane yapmak. Mod açıldığında karşıma çok detaylı bir karakter oluşturma ekranı geldi. Futbolcumuzun her türlü ayarını yaptıktan sonra sıradan bir takıma, sıradan bir güçle (Aşırı güçsüz bir şekilde) başlıyoruz. 17 yaşındasınız ve yeteneklerinizi göstermelisiniz. Defalarca antrenman maçı yapıyorsunuz. Kendinizi ispatlamaya çalışıyorsunuz. Belki de bir maça yedek çıkarım ümidiyle oynuyorsunuz ve bir maça yedek kulübesinde başlıyorsunuz. Maç oynanıyor ve siz oyuna girmeyi bekliyorsunuz. Maça girme işi de hemen olmuyor, tabi ki birçok maç oynanıyor ve siz kenardan izliyorsunuz. Daha sonra kendinizi geliştirdikçe maçlara çıkabiliyorsunuz. Her bir maçta deneyim puanı kazanıyorsunuz ve futbolcunuzun özellikleri gelişiyor. Bu arada size transfer teklifleri geliyor. Bunları da değerlendiriyorsunuz. Daha büyük kulüplere gidiyorsunuz. As takıma girmek için mücadele ediyorsunuz. Kendinizi göstermeye çalışıyorsunuz. Become a Legend Mod gerçekten çok başarılı olmuş. Sürükleyici ve gerçekçi yapılmış.

  Diğer modlara göz attığımızda ise önceden alışık olduğumuz aynı özelliklere sahipler. Yalnız menünün yeniliği takım ve forma seçenekleri modları görsel anlamda daha çekici gösteriyor. League-Cup önceki serilerde ayrıydı bu seride bir tutulmuş. Multiplayerda lag sorunu PES 2008de kullanıcılar için büyük bir sorundu. 2009da bu sorunun da üstesinden gelinmiş.
  Oynanabilirlik

  İlk paragrafta bahsettiğim gibi oyuncuların genel yorumu PES 2008in oynanabilirlik yönünden PES 6dan daha kötü olduğu yönündeydi. Konami oyuncuların şikâyetlerine kulak vermiş olsa gerek; oynanabilirliğin üzerine bu sefer ciddi şekilde eğildiler. PES 2008de şikâyet ettiğimiz bütün sıkıntıların üzerinde çalışılmış. Eksikler giderilmiş. Top fiziği düzeltilmiş, paslar hızlandırılmış. Paslar hızlandırılmış derken oyuncuların pas atma hızları artırılmış. Önceden zor pozisyonda çok ağır şekillerde pas veriyorduk. 2009da o eksik giderilmiş. Oyuncuların bilek hareketlerinde daha hoş detaylara yer verilmiş. Bazı oyuncuların frikik vurma tarzları eklenmiş. Penaltı vuruşları değiştirilmiş, daha zor gol atılıyor ve kaleciler bazen köşeyi bilse de gol yiyebiliyor.

  [​IMG]

  "Oyunun grafikleri üstünde bazı ufak değişiklikler yapılmış, bunlar göze daha hoş gözüküyor"
  Oyunun hızı düşürülmüş. Futbolcuların formasyonları elden geçirilmiş. Artık pek açık bulamıyorsunuz. Hoşuma giden bir geliştirme de havadan paslar üzerine. Topun fiziğinin gelişmesi, üzerine büyük katkı sağladı. Çok gerçekçi paslar atabiliyorsunuz ve oynanabilirliğe etkisi büyük. Bunun dışında yapay zekânın önceki serilere nazaran daha üretken olduğu gözle görülür bir gerçek. Become a Legend modda tek oyuncuyu yönetmenin yapay zekâ geliştirilmesinde büyük katkısı vardır. Çünkü sizin tek oyuncuyu oynadığınız bir maçta yapay zekânın saçma sapan futbol sergilemesi oyunu sıkıcı hale getirecektir. Bu nedenle de daha fazla uğraş verildiği bir gerçek.

  Grafik, ses ve atmosfer

  Grafiklerde kökten bir değişiklik olmasa da ufak detaylarda değişimlere gidilmiş. Forma kırışıklıkları, futbolcu yüzleri, saha kaplaması daha gerçekçi hale getirilmiş. Müzikler önceki serilere nazaran daha başarılı. Fakat atmosfer ve ses konusunda Konami yine yetersiz kaldı. Maçı maç yapan, zevkini artıran o stat atmosferini hiçbir zaman PESde hissedemedik. Bu sene de öyle oldu. Yine sıkıcı ve duyarsız seyirci tepkilerini görüyoruz.

  Sonuç

  PES 2009 gerçekten çok başarılı bir yapım olmuş. 2008in oynanabilirlik sıkıntısı tamamen kalkmış. Daha zevk veren bir oynanış gelmiş. Multiplayerdaki lag sorununun üstesinden gelinmiş. Menü tamamen değiştirilmiş. Eksikler giderilmiş. Kısaca şunu söyleyebilirim ki kesinlikle 2008den daha iyi yapım olmuş.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 2009 Oyun Tanıtımı Forum Tarih
X2 Soccer 2009 - iPhone & iPod Touch Oyunu Download Diğer Cep Oyunları 3 Nisan 2010
Tiger Woods PGA Tour 2009 Game (jar) Nokia N73 Önizlemeli Oyun indir yükle download N-Gage & Os9x Oyunları 8 Şubat 2010
Free Nokia Tank 2009 Game (jar) Nokia N73 Önizlemeli Oyun indir yükle download N-Gage & Os9x Oyunları 8 Şubat 2010
Backyard Baseball 2009 Oyunun Hilesi Oyun Hileleri 23 Kasım 2009
Ashes Cricket 2009 Oyunun Hilesi Oyun Hileleri 19 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş