Peruk Takma Saçlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 2 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Peruk Takma Saçlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  - Peruk yapılacak saç, rengi açılacak veya başka bir renge boyanacak ise; bu işlemlerin. Saç tres tezgahında işlenmeden önce demet halindeyken yapılması uygundur.

  - Peruğa meş veya röfle yapılması isteniyorsa , bu işlemlerin de saç demet halindeyken yapılması gerekir. Meş ya da röfle için rengi açılıp hazırlanmış sa çlar, tres tezgahında örülürken natürel renk arasına katılarak işlenir.

  - Peruk ve takma saçalara permanat yapılması gerektiğinde, kesik ham saça permanat yapılamayacağı için, peruk veya takma saç işlenip dikildikten sonra yapılmalıdır.

  - Peruk veya herhangi bir takma saça şekil verirken sarıp kurutularak tarayıp biçimlendirmek, mizampli yapmak daha sağlıklıdır. Fön ve sert fırçalarla bu saçlar üzerinde şekil vermeye çalışmak saçların dolaşıp kırılmasına sebep olur.

  - Peruk ve takma saçların yıkanmasında iyi cins şampuan krem kullanılmalı, soğuk su saçı sertleştireceği için daima çok sıcak olmayan su ile yıkanıp durulanmalı. Bu saçlar yıkanırken çitilenmez, sadece el hareketleriyle okşar gibi ve suya batırılıp çıkartılarak yıkanmalıdır.

  - Peruk ve takma saçlar kullanılmadığı zamanlar bir kutu içerisinde muhafaza edilmelidir. Açıkta kaldığı zaman tozlanıp kirlenir. Çok kirlenen ve sık sık yıkanan bu saçlar yıpranır, bozulur ve saçın dikili olduğu düzen deforme olur
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Peruk Takma Saçlarda Forum Tarih
Basını Örtüp Peruk takmak Günahmı Dini Sorular ve Cevaplar 2 Nisan 2010
Başa Saç Eklemek (Peruk Takmak) Hakkında Hadisler Sünnetler & Hadisler 13 Ağustos 2008
Peruk Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 21 Mart 2010
Orgü bere, örgü peruk =) El Örgü Örnekleri 3 Ocak 2009
Emniyet Kemeri Takmanın Hayatımızdaki Önemi Nedir Kısaca Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 17 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş