Perihan Aktürk Anaokulu İstanbul

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Perihan Aktürk Anaokulu İstanbul konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Perihan Aktürk Anaokulu Hakkında - Perihan Aktürk Anaokulu Tanıtım - Perihan Aktürk Anaokulu Resimleri - Perihan Aktürk Anaokulu İletişim Bilgileri

  Perihan Aktürk Anaokulu İstanbul Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Perihan Aktürk Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Perihan Aktürk Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Perihan Aktürk Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: İSTANBUL / KADIKÖY

  Adı: PERİHAN AKTÜRK ANAOKULU

  Adresi: ŞEFİZADE SOK. NO:3

  Telefon Numarası: 2163457129

  Faks Numarası: 2163379821

  E-mail Adresi: pakturkanaokulu@gmail.com

  Web Adresi:
  PERİHAN AKTURK ANAOKULU


  Okulumuzun Tarihçesi

  OKULUMUZ

  Okulumuz Melahat Şefizade İlköğretim Okulunun lojmanı olarak kullanılırken 1983 yılında okul koruma derneği bu lojmanı anaokuluna dönüştürmek için temelini atmıştır, derneğin gücü yetmeyince hayırsever Cemal Aktürk Bey yaptığı bağışla okulu tamamlamıştır. Okula da eşinin adı olan Perihan Aktürk Anaokulu adı verilmiştir.

  1984-1985 Eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlamış, 1994 yılında salon ve 2 derslik ana binaya eklenmiştir. 2006 yılında tekrar yemekhane ve çok amaçlı salon prefabrik olarak yapılarak binamıza katılmıştır.

  2004 yılında Gezici Anaokulu bünyemize katılmış ve sosyo-ekonomik düzeyi yetersiz ailelerin yaşadığı bölgelerdeki 3-6 yaş dönemindeki çocuklara ücretsiz eğitim vermeye başlanmıştır. Sivil toplum kuruluşlarıyla, hayırsever vatandaşların katkılarıyla aile eğitimi çalışmaları da yapılmıştır. Otobüsümüz yaz aylarında da eğitimine devam etmiştir.


  Perihan Aktürk Anaokulu Resimleri

  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr
   

Bu Sayfayı Paylaş