Pentagon: İsrail'e yatırım ABD çıkarına

'Yurt Dışı Haberler' forumunda Google tarafından 11 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  Pentagon: İsrail'e yatırım ABD çıkarına konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) 3 numaralı ismi bakan yardımcısı Michele Flournoy, ülkesinin yıllardan beri İsrail'in güvenliğiyle ilişkili olduğunu belirterek, ABD'nin bu durumu değiştirmeye hazır olmadığını, çünkü İsrail'in güvenliğine yatırım yapmanın çıkarına olduğunu söyledi.
  Flournoy, ABD'nin güvenliğiyle ilgili Washington'da düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, İsrail'in kuruluşundan beri, iktidarda kim olursa olsun ülkesinin, İsrail'in güvenliğine dahil bulunduğunu ve bunun değişmesine hazır olmadığını belirterek, "İsrail'in güvenliğine yatırım yapmak bizim yararımıza ve bölgedeki sorunların çözümüne yardım etmek de bizim çıkarımıza" diye konuştu.
  Pentagon yetkilisi, "Gazze'ye giden insani yardım gemisine İsrail ordusunun kanlı baskınındaki can kayıpları gerçekten çok trajik ama Gazze'ye insani yardım girişini İsrail'in güvenliğini tehlikeye atmadan iyileştirecek biçimde Gazze'deki durumla ilgilenmenin gerekliliğine işaret ediyor" dedi.
  Flournoy ayrıca, terörist örgütlerin kitle imha silahlarını elde etmeleri riskinin ABD'nin güvenliği açısından en ciddi tehdit olduğunu söyledi.
  "ABD'nin rahat uyumasına engel olacak güvenlik tehdidi var mı" sorusuna "Öyle çok ki" diye yanıt veren Flournoy, terörist örgütlerin daha önceden üretilmiş veya kendilerinin üretebilecekleri kitle imha silahlarına sahip olma olasılığının uykularını kaçırdığını ifade etti.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pentagon İsrail'e yatırım Forum Tarih
Obama'dan İsrail'e soğuk duş Yurt Dışı Haberler 25 Mart 2010
Gül'den İsrail'e akşama kadar mühlet Haber Arşivi & Gündem 13 Ocak 2010
Obama'dan 'yayılmacı' İsrail'e eleştiri Yurt Dışı Haberler 18 Kasım 2009
Verheugen, İsrail'e ayrıcalıklı muamele istedi Yurt Dışı Haberler 18 Kasım 2009
TÜrkİye'den İsraİl'e nota Haber Arşivi & Gündem 15 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş